פוליטיקה נקייה? • חשד כבד נגד ח"כ ניסן סלומיאנסקי מ"הבית היהודי" על רכישת קולות בפריימריז בתנועתו • הפרשה נחשפה על ידי חוקר פרטי ששלח נפתלי בנט

בפירסום בערוץ 10, דיווח הכתב רביב דרוקר על חשד לכאורה כי ניסן סלומיאנסקי מבכירי הבית היהודי, שילם שוחד של עשרות אלפי שקלים לקבלן קולות בשם אביחי עמרוסי במהלך הפריימריז במפלגה, כדי שידאג לו לקולות בפריימיז למפלגה, ובכך קנה את המקום ה-3 ברשימת המפלגה לכנסת.

הפרשה נחשפה על ידי חוקר פרטי ששכר נפתלי בנט. החוקר יצר קשר עם הקבלן קולות והציג עצמו כאיש עסקים, וכך דלה בהקלטה מידע מהקבלן איך התנהלה לה כל עסק השוחד, אמרוסי אמר: "הוא העביר לי בפאקטים של סיגריות עשרות אלפי דולרים במזומן, לא היה שייך לעמוד בפניו, מדובר בשטרות מגוהצים כמו בבנק ישראל אשר הועברו ישר לכיסי".

מה שנותר לפלא הם דבריהם של נפתלי בנט והרשקוביץ שהצהירו לפני כמה חודשים בראיון לערוץ 2 : "לא שכרתי חוקרים פרטיים כלל וכלל, לא עובד איתם, הדבר הוא לזרא בעיניי". מה שבטוח שהעסק מסריח מאוד מאוד מהעומד בראשה וכלה אצל השאר והפרשה רק בתחילתה.

ניסן סלומיאנסקי מגיב על החשד: "אני נמצא במערכת הציבורית עשרות שנים, מעולם לא דבקו בי מעשי שוחד כאלו, פתאום עכשיו מפיצים שמועות הזויות לחלוטין, שגם המפיץ מכחיש אותן. בעת כזו שגומרים קואליציה ויהיו בעלי תפקידים, זה הזמן שכל השטח רווח רכילויות ושמועות, אני מניח שיש כאלה שאולי רוצים את הכיסא הזה או רוצים שאני לא אהיה בכיסא הזה".

אודות מה שנתפרסם שהעיד נגדו קבלן הקולות, אמר סלומיאנסקי: "אני לא מכיר את הבן-אדם הזה הרבה זמן. זמן קצר, הוא נכנס, אמר שהוא רוצה לעזור לי. אמרתי לו תעזור לי. מפה לא עשינו שום דבר, הוא כמעט לא היה פעיל אצלנו. אין לי שום הסכם עם אף אדם בכל הדברים שקשורים לזה".

עוד הוא אומר היום בראיון לגלי צה"ל, כי על פי הידוע לו, נפתלי בנט לא שכר את החוקר הפרטי נגדו.

מהבית היהודי נמסר: "אנחנו מחזקים את ידי המשטרה ומקווים כי יגיעו לתוצאות מהירות בפרשה. לא ניתן כי תהיה שחיתות במפלגה ומקווים כי הדברים יתבררו כלא כלום".

כמובן שלא בטוח אם סלומיאנסקי ימשיך כחבר כנסת בתנועה, אבל דבר אחד בטוח, כל הפרשה הזאת על לכאורה תנועת הבית היהודי המטיפה ליושר ואמינות, לא מריח טוב אצל מפלגה ובראשה נפתלי בנט המנסה לחנך אותנו החרדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.