חשד להסגת גבול: "בטעות הקמתי בית קברות פרטי"

רשות מקרקעי ישראל חושדת כי אדם פרטי השתלט על קרקע בגודל של דונם וחצי שיועד להיות קרקע ציבורית לקבורה.

לטענת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), החשוד, תושב הצפון, שיווק חלקות קבר באופן פרטי בחוף רגב, למרות שהקרקעות אינן בבעלותו לדבריהם הוא מכר אותן "תוך כדי הטעיה לכאורה של הציבור – כאשר הוא גורף את הרווחים לכיסו".

הרשות הגישה תלונה למשטרת ישראל, על "הסגת גבול במקרקעי ציבור", דין עבירה זו עלול להיות עד שנת מאסר בפועל.

מממשטרת מחוז חוף נמסר כי "מחלק הונאות במחוז חוף פתח בחקירה בחשד לפלישה לקרקעות בבעלות המדינה בבית העלמין תל-רגב".

בתוך כך, הוציא החשוד, צו מניעה זמני בבית המשפט, זאת כדי למנוע מהרשות לפנותו מקרקע זו.

ברשות מקרקעי ישראל אף הודיעו כי מאחר שבקרקע נערכה קבורה, גם לאחר פקיעת צו המניעה להם לא יפנו את גופת הנפטר מאתמול וזאת "מטעמי כבוד המת".

בבעלות החשוד, קרקע בשטח של שלושה דונמים בתל-רגב, ובה הוא מציע מקומות ושירותי קבורה באמצעות חברה בע"מ.

ברשות מקרקעי ישראל, טוענים כי לא הסתפק בחלק השייך לו והשתלט על שטח נוסף שנחשב קרקע ציבורית בשטח של כדונם וחצי ושם "מכר חלקות שלא כחוק – ככל הנראה ללא ידיעת המשפחות אשר רכשו ממנו שטחי קבורה בתמימות" וכרגע, "קבור בשטח הציבורי לפחות גופה אחת".

לדעת החשוד, בכוונת הרשות למנוע ממנו להקים בית עלמין פרטי, לטענתו "יש לי שטח של שלושה דונם ובטעות פלשתי לשתי שורות נוספות", הוא אומר. "התנצלתי ופניתי לרמ"י בניסיון להסביר שקרתה טעות, אבל הם לא מוכנים לשמוע".

סגן מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברמ"י, שי קרפ, בטוח כי הקרקע תחזור לרשות. לדבריו, "לא ניתן לדמיין את כאבן של המשפחות האבלות שיקיריהן המנוחים שורבבו לפרשה הזאת באופן כל כך בלתי הגון, וזאת למען בצע כסף ותוך הפרת החוק וביזוי כבוד המת. ככל שהדבר תלוי בנו, החשוד יטופל במלוא חומרת הדין". בנוסף, אומר כי "לא ידוע לנו כמה חלקות קבר נמכרו כבר ואנו קוראים למשפחות שקנו חלקות בשטח – שיבדקו היכן קנו. עלול להיגרם צער גדול למשפחות משום שכעת מדובר במקום שאין לו מעמד חוקי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.