חשד להתעללות: הגננת קשרה ילדים לעמוד כדי ש- לא יפריעו לה לשטוף

חשד חמור להתעללות בפעוטון, בתקוע – ישוב שבחבל גוש עציון, על פי החשד נהגה מטפלת במעון­ לקשור את ילדי הגן בעזרת סדין לעמוד הנמצא בתוך המעון כדי שהילדים לא יפריעו לה לשטוף את הרצפות.

הורי הילדים בפעוטון טוענים כי מנהלת המעון והממונים עליה הסתירו זאת כדי לנסות ולתפוס את המטפלת על חם.

פרשת ההתעללות שנחשפה ב'מעריב', נודעה לאחר שבשבוע שעבר זומנו הורי הילדים על ידי הנהלת המעון, לפגישה בה הודיעו להורים כי להנהלה ידוע על לפחות מקרה אחד שבו נקשר ילד לעמוד.

בהמשך התברר כי היה לפחות עוד מקרה התעללות אחד, זאת על ידי עובדות בגן שראו את המטפלת החשודה, כובלת לעמוד ילד בן שנה וחצי. הן צילמו זאת ודיווחו על כך להנהלה, ההנהלה מצידה החליטה שלא להשעות את המטפלת ולהמשיך בעבודתה, כדי לתפוס אותה "על חם", ואכן כך היה.

ההורים בפעוטון תמהים על החלטת ההנהלה אך תולים את התנהגות המטפלת בהבדלי תרבות בין המקובל בישראל לבין המקום שממנו עלתה המטפלת לארץ.

המטפלת הועברה מיד מתפקידה, והמידע ובתוכו התיעוד המפליל נמסר למשטרה.

בחקירה שנפתחה נחקרו הורי הילדים, הנהלת הגן וכן המטפלת החשודה והמטפלות שצילמו אותה בזמן מעשה. לפי החשד, היו עוד מקרים כאלו בפעוטון. בנוסף נערכה שיחה עם הורי הילדים שנפגעו ושיחה נוספת כללית לכל הורי הילדים בגן. מן הראוי לציין כי המטפלת זוכה להערכת ואהבת ילדי המעון והוריהם.

ממשטרת מחוז ש"י נמסר שתיק החקירה הועבר לטיפול הפרקליטות.

ממועצת גוש עציון נמסר: "אנו לוקחים אחריות על האירוע ועל אופן הטיפול בו. בשום שלב לא נעשו ניסיונות להסתיר את המעשה החמור או לטייח אותו. המקרה טופל באופן מיידי, ולא נשקפה סכנה לילדי כיתת המעון. כלקח מן האירוע הוחלט על הגברת המודעות של כלל המטפלות והצוותים בעניין. המקרה דווח בהרחבה למפקחת המחוזית על המעונות במשרד התמ"ת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.