חשד לרשלנות – טכנאי הגז לא טיפל בדליפה "יכולנו למנוע את הפיצוץ" – (וידאו)

הורים בשנות ה-30 לחייהם ובנם, בן שנתיים, נהרגו לפנות בוקר (שני), בפיצוץ גז בדירה בשכונת גילה בירושלים. באירוע נפצעו 11 בני אדם, בהם אשה בת 60 שנפגעה באורח קשה. הפיצוץ אירע ככל הנראה בשל דליפת גז, והמשטרה עצרה לחקירה טכנאי גז בחשד לרשלנות.

הבוקר הגיע, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, לזירת הפיצוץ בשכונת גילה. ברקת הנחה את צוותי העירייה להעניק סיוע וטיפול לכל הדיירים שדירותיהם נפגעו בפיצוץ. מאבטחים וצוותי מחלקת מבנים מסוכנים של העירייה הוצבו במקום. צוותי ניקיון ממחלקת תברואה, פינו את השברים מהרחוב וכעת הוא פתוח לתנועת כלי רכב. בשעות הקרובות תקיים עירית ירושלים, הערכת מצב מיוחדת בשיתוף המינהל הקהילתי בגילה להמשך הטיפול במצב.

רב טפסר שחר איילון, ניצב כבאות ארצי אמר הבוקר בגל"צ, כי ניתן היה למנוע את פיצוץ הגז הלילה. על פי החשד רשלנות של טכנאי גז היא שהובילה לפיצוץ.

"הלילה לצערי, לא עודכנו, ואני אומר לצערי, כי יכולנו למנוע את הפיצוץ", אמר איילון, "הנושא חייב להיחקר. אני חושב שמקרים כאלה לא צריכים לחזור על עצמם". הוא הוסיף: "אנחנו ניתן סיוע לטכנאי הגז – עשינו את זה בעבר ונעשה בעתיד".

דיירי הבניין, סיפרו כי אמש, בשעות הערב חשו בריח גז חריף ופנו אל חברת הגז המתחזקת את המערכת בבניין. הטכנאי שהגיע לבדוק את התלונה אמר לדיירים כי ביצע טיפול ראשוני בתקלה וכי ישוב בבוקר לסיים את הטיפול.

תגובת חברת "סופר גז" לפיצוץ הקטלני: "בשלב זה רב הנסתר על הנגלה. בשעה עשר בלילה התקבלה פנייה שבעקבותיה הגיע טכנאי לבניין וסגר את ברז הגז. בשלב זה אנו לא יודעים להגיד יותר מזה על הפעולות שנעשו.

בשעה אחת בלילה, דקות לפני הפיצוץ, הגיעה פנייה נוספת למוקד ונעשה בירור עם הטכנאי שאמר שסגר את ברז הגז וטיפל בבעיה. המשטרה חוקרת והפרטים יתבררו בהמשך. אין לנו גישה למקום ואיננו יכולים לדעת פרטים נוספים. הטכנאי איש מקצוע מוסמך ומנוסה".

צפו בוידאו מהזירה
צילום: קוקר

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם אלי ישי היה שר הפנים הייתה נפתחת ועדת חקירה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מדינת חלםםםם!
  רק כשיש אסונות מתעוררים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב