דרמה בנתניה: מרים פיירברג נעצרה

לאחר שנחקרה היום (רביעי) באזהרה במשך שעות ראשת עיריית נתניה , מרים פיירברג נעצרה בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בנתניה. { פרשת השוחד}

לאחר שנחקרה היום (רביעי) באזהרה במשך שעות  ראשת עיריית נתניה , מרים פיירברג נעצרה בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בנתניה.

 

 

המשטרה מסרה הודעה  כי קיים חשד לביצוע שורת עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ומס על ידי מספר מעורבים בהקשר לתחום הנדל״ן בעיר נתניה. ראשת העיר נחקרה באזהרה משעות הבוקר בגין חשד למעורבות בפרשה, נעצרה במהלך חקירתה – ותובא בהמשך לדיון בבקשה להאריך את מעצרה בבית המשפט.

בין העצורים בפרשה גם שני קבלנים ומקורב לגורם בכיר בעירייה, אחד מהם חרדי, החקירה מנוהלת בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ומלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

 

המשטרה חוקרת  חשד כי בכירים בעירייה ומקורביהם פעלו במטרה לקדם את ענייניהם של קבלנים ויזמים בעיר בתמורה לשוחד וטובות הנאה מגוונות. על פי החשד, הגורמים בעירייה לא דיווחו על ניגוד העניינים. במסגרת הפעילות המשטרתית בנושא אף נערכו חיפושים בבתי ובמשרדי החשודים. היקף העבירות נאמד במיליוני שקלים.

בין העצורים עד כה בפרשה ניתן למנות את אברהם תשובה בן ה-70, אחיו של איש העסקים יצחק תשובה; צפריר פיירברג בן ה-42, בנה של ראשת העיר מרים פיירברג; אברהם גוגיג בן ה-64 וגבי טטרו בן ה-66. במשטרה טוענים כי תשובה שיחד בכירים, בעוד פיירברג "קיבל שוחד עבור אחרים".

 

מעיריית נתניה נמסר בתגובה לפרשה כי "בשעות הבוקר הגיעו אנשי המשטרה לעירייה לאסוף מסמכים. העירייה משתפת ותשתף פעולה באופן מלא עם גורמי האכיפה ופעילות העירייה נמשכת כסדירה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.