חשד: רשת חרדית סוחרת בתינוקות

רשת חרדית לסחר בתינוקות? העיתונאית אריאלה שטרנבוך חושפת הבוקר בעיתון ׳ידיעות אחרונות׳ חשד לרשת חרדית שסוחרת לכאורה בתינוקות ועוסקת באימוץ לא חוקי

חשד לרשת חרדית שסוחרת לכאורה בתינוקות ועוסקת באימוץ לא חוקי.

אריאלה שטרנבוך מביאה  הבוקר ב'ידיעות אחרונות' את סיפורם של זוג בשם יעל וקובי (שמות בדויים) – זוג בעלי צרכים מיוחדים שטוענים כי בנם נלקח מהם מיד לאחר הלידה ונמכר לאימוץ.

חוקר פרטי חרדי בניו יורק שעסק בתיק המסופר בכתבה טוען כי הוא יודע שישנם תשעה תינוקות נוספים שנלקחו ונמכרו בשיטה דומה "אנחנו יודעים כבר על לפחות תשעה ילדים שנמסרו כך לאימוץ לא חוקי", מספר החוקר ל׳ידיעות אחרונות׳. "כל הנשים יולדו באותו בית חולים, על ידי מנתח שאנחנו מכירים. הכל נעשה באופן פרטי, בניתוח קיסרי לא מוצדק. הנשים האלה היו יכולות ללדת באופן טבעי, אבל בגלל שרצו לקחת להן את הילדים עשו להן ניתוח, כדי שהן תהיינה מטושטשות וחלשות במשך כמה ימים. בזמן הזה לוקחים להן את הילדים, וכשהן משתחררות מבית החולים שולחים אותן לישראל בלי התינוק. אנחנו יודעים מי הרופא".

למרות שמדובר במקרים מורכבים ונדירים עולות מהכתבה  שאלות קשות כלפי הרשויות תפקידן ותיפקודן בסיפורים המוצגים בכתבה. לטענת אחד העסקנים ששוחח עם הכתבת מדובר במרבית המקרים בנערות חרדיות שאסירות תודה על תהליך האימוץ והוסיף כי מדובר בחסד חובק עולם לעזור להורים ולמשפחות בעלי צרכים מיוחדים למצוא לתינוקות בתים בריאים בטוחים ויציבים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.