חשיבות השכרת אוהל אבלים

השבוע שלאחר הלוויה הוא אחד השבועות הקשים ביותר בתקופת האבלות. בנוסף לצער העמוק על איבוד היקר להם מכל, האבלים צריכים להתמודד עם אנשים רבים- בני משפחה, חברים ומבקרים בכמות גדולה, שבאים לנחם. לעיתים בית האבלים קטן מאוד, וה"שבעה" הופכת למעיקה עוד יותר, והדוחק הפיזי מקשה עד מאוד להתרכזות בעיקר- קיום מנהגי האבלות. ניתן לסייע לאבלים באופן ממש ולהקל על התחושות שלהם בשבוע קשה זה, על ידי השכרה של אוהל המיועד לכינוס כל האבלים והמנחמים. חשיבות השכרת אוהל אבלים עולה במיוחד כאשר מדובר באדם מוכר בקהילתו, אשר צפויים להגיע לניחום האבלים שלו קהל גדול של אנשים.

חשיבות השכרת אוהל אבלים לקיום נאות של מנהגי אבלות ביהדות

בדרך כלל לאחר הלוויה, מגיעים האנשים אל ביתו של הנפטר או אל הבית של קרוב משפחה שלו מדרגה ראשונה. המנהג אומר כי על האבלים להימנע מכמה עניינים כגון רחצה וגילוח, כביסה ואפילו יציאה מן הבית, וכמובן הם לא ישתתפו בשמחות המשפחה בתקופת האבל הזו. משמעות העניין היא שמעבר לעצב ולתחושת האבל עצמה, גם מבחינה פיזית- מדובר בשבוע מאוד לא קל עבור ה"יושבים שבעה". בשבוע זה נהוג להתפלל במניין, מספר פעמים ביום, וכן נהוג שבית האבלים הוא מעין "בית פתוח", אליו בעצם יגיע כל מי שחש צורך להשתתף בצער האבלים ולהביע זאת בפניהם, גם אם בחיי היום-יום הוא אינו נוהג לבקר בביתם ולא הכיר כלל את בני המשפחה. עריכת כל הטקסים והתפילות, וכן אירוח האנשים במתחם מובנה, אך זמני כגון אוהל- מאפשרת קיום כל המנהגים בצורה נוחה, שלא תעיק על בני הבית, ותאפשר מרחב שהייה נוח לכל מי שמגיע לנחם את האבלים במהלך ימי ה"שבעה".

כאשר קהל המבקרים צפוי להיות גדול- כדאי להשתמש בשירותי השכרת אוהל אבלים

במקרים מסוימים בהם נפטר אדם מפורסם מאוד, שרבים הכירו אותו רק דרך אמצעי התקשורת- ניתן לצפות שגם זרים גמורים יגיעו לבית האבלים, בשל תחושת הצער והאבל המשותפת להם כקהילה. השכרת אוהל שיוקם מחוץ לבית במקרה זה היא הכרחית- חשיבות השכרת אוהל אבלים גדלה כאשר ישנו מספר אנשים גדול מאוד, שלא ניתן בשום אופן להכיל בבית פרטי. כמובן שפרטיות המשפחה כאן מקבלת עדיפות עליונה- המשפחה של אותו אדם נקרעת בין הרצון לשמור על פרטיותו גם לאחר מותו, ובו בעת גם לכבד את כל האוהבים אותו, גם אם הם אינם מכירים אותו ממש באופן אישי. קיום ה"שבעה" באוהל וקבלת כל המבקרים בדרך זו מאפשרת פתרון טוב לדילמה הזאת. במידת האפשר, מומלץ לשלב באוהל אמצעים שינעימו את השהייה בו- אמצעי קירור בקיץ, וחימום בחורף- ניתן לשכור ציוד מגוון מאותה החברה ממנה שכרתם את האוהל, כשהמטרה היא לאפשר לאבלים להתמקד באבל שלהם, ולא בטרדות היום-יום האחרות, על מנת להקל עליהם ולו במעט, בתקופה קשה זו.

לצפייה והזמנת ציוד נילווה לאוהל אבלים בקרו באתר Rentalspot.co.il >>>

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.