חשיפה: החרדים מתנתקים מהמדינה • אברכים התכנסו והחליטו על הקמת רשת חינוך מנותקת מהמדינה – צפו בתמונות

בכנס מחתרתי שהתקיים במוצ"ש באולם בית הכנסת היכל יצחק בקריית ספר, התאספו ובאו עשרות אברכים במטרה לייסד מוסדות חינוך המנותקים מהמדינה כליל, בכדי לא להיות כפופים לתכתיבי משרד החינוך וזרועות השלטון השונים, כך חושף האתר מודיעין עילית נט.

בשלב ראשון מתכננים המייסדים להקים בתי חינוך לבנות, כשבהתאם לתוצאות יקימו גם מוסדות לבנים.

מי שעומד מאחורי היוזמה החדשה הם אנשי 'הפלג הירושלמי', ובשל החשש כי האירוע יפוצץ על ידי תושבים המתנגדים – נשמר האירוע בסוד כמוס, והוא מתפרסם כאן עכשיו לראשונה.

בכנס הוקרא מכתבו של הרה"ג טוביה נוביק, משגיח ישיבת חדרה, בו שיבח את היוזמים: "להקים ולקיים מקום חינוך עבור בנותיכם ובנות משפחות בני תורה מובהקים אשר זמננו זה דורש מאיתנו הי"ת מסירות יתר בבניית חומות וחיץ"…

במכתבו הוא כותב עוד, "כי רוח עוועים פרצה בהחומות הקיימות מכבר על ידי רבותינו זללה"ה סדקים ובקיעים דרכם רוח העוועים חודרת פנימה אל המחנה. ועלינו בני התורה לילך בדרכם של רבותינו זללה"ה ולעסוק שוב בבניין החומה לחוץ מחיצה בעומדת ברוח שאינה מצויה כפי שהיא נושבת כהיום לדאבון לב".

בכנס צוין כי כבר החלו מגעים עם בעלי השפעה כדי למנוע התנגדות של מנהלי המוסדות הקיימים, וכן החלו בהכנות המעשיות להשגת המימון השוטף ותפעול מערך המגביות.
בכנס השתתף גם הרב אריה אלישיב, נכדו ומקורבו של הגריש אלישיב זצוק"ל, שדיבר על נושא החינוך הטהור.

התמונות באדיבות האתר "מודיעין עילית נט" http://www.modiin-illit.net/שערי חחסדד

שערי

שעריח סדד

שערייחחח

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.