מקורות: אריאל אטיאס החליט לרוץ לראשות העיר ירושלים. לשכת אטיאס: "להד"ם"

מאת: עקיבא פלד

אריאל אטיאס, מסתודד בימים אלו במסדרונות הכנסת, ומפיו נשמעת אנחה. האיש הכל יכול במשרד השיכון – ששלט ביד רמה על עשרות פקידים שהיו כפופים למרותו מסתובב אנה ואנה בכנסת ואינו מוצא מנוח לנפשו, תסכול. עכשיו נראה כי הסוף לתסכול הגיע. גורמים מקורבים לאטיאס מסרו ל"קוקר" כי אטיאס החליט סופית לרוץ לראשות העיר ירושלים. מלשכתו של ח"כ אטיאס נמסר: "לא היו דברים מעולם"

ישי ודרעי עוד איכשהו התאקלמו למציאות, והחלו להופיע איש בתורו מעל גבי ערוצי התקשורת – דרעי בערוץ 10 וישי מדלג לערוץ 2, איש איש בתורו מסבירים לכל מאן דבעי ולעם ישראל היושב בציון כי לפיד עושק וגוזל את העניים והוא כלל  וכלל  אינו דואג למעמד הבייניים.

אריה דרעי, כך נראה, כבר ממש התאהב בתפקיד ונראה כי הוא חזר לימים הגדולים והיטיב לתאר בערוץ 10 את המשל על משה רבינו שסחב על כתפו שה ובכך נבחר למנהיג מול לפיד שמסתודד בדף הפייסבוק שלו ומשם מוציא את המסרים אחת לשבוע.

בש"ס היו כאלו שהציעו לדרעי לעזוב את הכנסת וללכת למרוץ לראשות עיריית ירושלים, דרעי שקל, התלבט, ובסוף חתך: "אני נשאר להיאבק למען השכבות החלשות".

דרעי כמו דרעי, משתלב מיום ליום באופוזיציה כמו גם ישי. הצמד הללו מדברים ומגרונם ניתן לחוש במצוקה הגוברת בעיירות הפיתוח, לדרעי זה כמו כפפה ליד, לישי מתאים כמו שקע לתקע.

אלא שהשלישי ברשימה נראה מתוסכל מתמיד, זה ממש לא תפור לו – הבכיות בשידור. לאטיאס מתאים יותר להסתודד עם נתניהו, טייקונים, שועי עולם יזמי נדל"ן ששיחרו לפתחו. במזנון אין מה לעשות חוץ מלהסתובב שוב ושוב ושוב. כמו אברך בטלן בכולל – ללא תועלת, ללא תוחלת, אטיאס נותר מחוץ למשחק האמיתי.

הנסיך של הפוליטיקה החרדית, בניגוד לחבריו האופטימיסטיים, מאמין שהקואליציה תחזיק מעמד לפחות 4 שנים, ומשכך הוא פוזל אל מחוץ לכנסת.

אטיאס כך נודע ל'קוקר', שקל בתקופה האחרונה ברצינות רבה את האפשרות להתמודד לראשות עיריית ירושלים. אטיאס מאמין כי במידה ואם אכן יתמודד הוא יקבל תמיכה מיהדות התורה ומזרמים נוספים בירושלים שיתמכו בו במירוץ .רק כך אטיאס יוכל לחזור למוקדי ההחלטות. כאמור, בימים האחרונים נפלה ההחלטה: רצים לראשות העיר.

בעיריית ירושלים, כידוע, יש הרבה כוח, והרבה כבוד ושררה, וגם נסיעות לחו"ל, לאטיאס יש תחרות לא פשוטה עם לופליאנסקי, הדרך ממש אינה סלולה עבורו, הוא מנסה ליישר את השטח, אבל הטאלנט הצעיר של ש"ס לא יתקבל עם שטיח אדום בדרך לכיכר ספרא.

קורות אטיאס. ראש העיר החדש?

אז קצת לפני שזה קורה הכירו את המעומד לראשות עיריית ירושלים. אריאל אטיאס נולד בתל אביב וגדל בבני ברק. הוריו עלו ממרוקו ב-1968. אביו הרב חיים אטיאס הוא ממנהלי סמינר אור החיים בבני ברק.

אטיאס בוגר הישיבות הליטאיות "כנסת חזקיהו", "ברכת יצחק" ו"תורה אור" נחשב  למשוכנז בתנועה הקדושה.

 בגיל 30 הצטרף לבד"ץ "בית יוסף" וכעבור שנה וחצי מונה למנכ"ל הבד"ץ, אשר התרחב בתקופתו והפך מארגון קטן לארגון כשרות בעל מחזור של מאות מיליוני שקלים.

 בשנת 2004 הורשע בעבירה של בנייה ללא היתר של תוספת לדירתו. באותה שנה הוצא צו הריסה לתוספת, אך הצו לא מומש, ואטיאס החל בהליכים לקבלת אישור לבנייה. הליכים אלה טרם הסתיימו.‏

 בתוך שנים מועטות הפך אטיאס למקורבו של מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף וכתוצאה מכך לאחד האנשים החזקים בש"ס. למרות היותו אלמוני יחסית, הוצב במקום ה-5 ברשימת ש"ס לכנסת ה-17, ונבחר לכהן כחבר כנסת מטעמה ולשר התקשורת בממשלת אולמרט, החל מיום כינונה.

 אטיאס הפך לשר תקשורת פעיל, בין פעולותיו – מכרז לזיכיון בהפעלת תחנת רדיו אזורית חרדית-ספרדית. קודם כניסתו למשרד התקשורת נסגרו תחנות רדיו דתיות פיראטיות ("ערוצי הקודש"), ואף הוגש כתב אישום נגד השדרן החרדי שמואל בן עטר שנדון למאסר בפועל. בעקבות המכרז החלה הפעלת רדיו קול ברמה.

 כן פעל להורדת מחירי הקישוריות (התעריף עבור דקת שיחה בין חברה לחברה), חיוב חברות הסלולר להודיע בפני מתקשרים על הפניה לתא קולי, יישום חוק ניידות המספרים, אולם לא קידם את רפורמת המפעילים הווירטואליים.

 בבחירות לכנסת ה-18 הוצב במקום השני ברשימת ש"ס לכנסת, ונבחר לכנסת לאחר שש"ס זכתה ב-11 מנדטים. לאחר הקמת הממשלה ה-32 מונה לשר השיכון. בתפקידו זה פועל להקמת עיר חרדית בחריש‏[

 לקראת הבחירות לכנסת התשע עשרה מונה על ידי מועצת חכמי התורה להשתלב בהנהגת ש"ס לצד אריה דרעי ואלי ישי והוצב במקום השלישי ברשימה.

12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יפה לו
  אבל תזכרו שאטיאס הבטיח בתחילת הקדנציה שלו שהוא יעשה ויעשה ויוריד ויוזיל משמעותית את מחירי הדירות

  ושם כלום

  ועל זה נאמר

  "אל תבטחו בנדיבים בבן אדם שאין לו…"

  ביתרי |
  הגב
 2. יאלה בלאגן דרעי אטיאס ולופוליאנסקי
  היה שמח

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. בן אדם שחצן וגס רוח מה לא לכבוד שלו להיות חבר כנסת רגיל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. זה מסתדר עוד אחד מהלבנים של לפיד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. אני חושבת שאטיאס יכול לעשות מהפך גדול בעיר, לא סתם מכחישים בלשכתו, ככה זה, תחילה הכחשה אח"כ ראיון בלעדי באיזה ערוץ טלויזיה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. זה יכול להיות תפור עליו
  יאלהההה אטיאס

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. חזק רק הוא יכול
  אריאל אטיאס תותח יכול לעשות מה שאף אחד לא עשה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב