חשיפה: ההחלטה הדרמטית של המועצת – בגלל פרוש

מבדיקה מעמיקה שהתבצעה על ידי 'אקטאוליק', מתברר כי מי שהיה אחראי להסבר שסיבר את אוזנם של גדולי ישראל החסידים הוא סגן שר החינוך מאיר פרוש, שנכנס בפני המועצת ופרש את משנתו מדוע החוק אינו טוב והוא נגדו, ההסבר עליו תקראו בהמשך חיזק את דעתם של חברי המועצת וההחלטה ניתנה בתוקף

ההחלטה הדרמטית של המועצת החסידית לא לתמוך בחוק הגיוס שהציג שר הביטחון אביגדור ליברמן, ואף לפרוש במידה והחוק יקודם מעוררת הדים, ומצביעה על השלכות שיכולות להיות מתורגמות לפירוק הממשלה והליכה לבחירות.

אתר 'אקטואליק' החליט לבדוק את הסיבה בגללה המועצת החסידית קיבלה את ההחלטה להתנגד לחוק נחרצות, זאת למרות שכל הפרשנויות מסביב לימדו על כך שהחוק הנוכחי שהציע צה"ל ושר הביטחון הוא הטוב ביותר שיכול להיות עבור בחורי הישיבות ואברכי הכוללים הצעירים.

מבדיקה מעמיקה שהתבצעה על ידנו, מתברר כי מי שהיה אחראי להסבר שסיבר את אוזנם של גדולי ישראל החסידים הוא סגן שר החינוך מאיר פרוש, שנכנס בפני המועצת ופרש את משנתו מדוע החוק אינו טוב והוא נגדו, ההסבר עליו תקראו בהמשך חיזק את דעתם של חברי המועצת וההחלטה ניתנה בתוקף.

סגן השר מאיר פרוש נקרא להכנס לתוך החדר בו ישבו גדולי ישראל, זאת על מנת לקבל את חוות דעתו בעניין החוק בעיקר בגלל שהוא חבר הועדה מטעמה לפיתרון משבר חוק הגיוס.

סגן השר אמר לגדולי ישראל כי לפי דעתו צריך להתנגד לחוק, שכן אם החוק ייפסל ע"י בג"צ לאחר שיעבור בכנסת, (ורוב הסיכויים שכך יקרה, שכן בג"צ דורש שיהיה שוויון בין לומדי התורה למשרתים בצה"ל) נקודת ההתחלה של תכנון חוק חדש תתחיל מגבוה (דהיינו יותר תקיף ונגד לומדי התורה מזה שהוצע כעת) שכן בג"צ יטען שאם החכי"ם החרדים הסכימו לחוק פשרני כזה וכיוון שהוא לא מספק את טענת השוויון בנטל נדרש חוק אחר חמור יותר נגד גדולי התורה.

סגן השר פרוש הסביר שאם החוק הקיים על פיו נוהגים כעת למרות שנפסל ע"י בג"צ, ישאר בעקבות דחייה שתתבקש פעם נוספת, יהיה ניתן לסחוב עוד למעלה משנה, וזוהי עדיפות על פני חקיקת חוק חדש שיכול להגרר ע"י בג"צ עד אשר יתחילו ליישם בו את הסנקציות הכלכליות.

בכיר באגודת ישראל ששהה בבניין בשעת הכרעת גדולי ישראל, אמר ל'אקטואליק' כי "לפי מה שניתן להבין כעת, ההבנה היא שעדיף לא לחוקק שום חוק ולדחות ככל האפשר, כי אף חוק מוצע ומוסכם לא יתקבל על גדולי ישראל, ולכן דחייה מבג"צ היא הפתרון הכי טוב כעת".

הבכיר טוען כי "גדולי ישראל הבינו מהשר ליצמן שנתניהו לא רוצה בחירות כרגע כי זה לא טוב לו, ולכן לא יינסה להריץ את קידום החוק, וזו אחת הסיבות לדחייה על הסף של החוק".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פרוש נגד כי החוק הוא הסכם בין דגל/ש"ס לליברמן על ליאון, פרוש רוצה את דייטש

  פרוש לא חזר בתשובה, הוא פשוט רוצה את דייטש לראשות עיריית ירושלים, ולכן מנסה לחבל בהסכם ליברמן את ש"ס את דגל על חוק גיוס תמורת ליאון לראשות…

  משה |
  הגב
 2. אי אפשר להאמין למשומד הזה שום דבר !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3 פעמים כתוב באשת חיל "בעלה"

  1:- באות (ב') "בטח בה לב בעלה"
  2:- באות (נ') "נודע בשערים בעלה"
  3:- באות (ק') "קמו… בעלה ויהללה"

  אותיות – "בנק"
  יוצא מזה שהאשה מכירה בבעלה בתור "בנק"..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב