חשיפה: ההתניות של דרעי לאיחוד עם יהדות התורה

פרסום ראשון: שיחה התבצעה בין ראשי המפלגות החרדיות, אלו ההתניות של דרעי לליצמן וגפני

בימים האחרונים מתקיים רחש גדול סביב האפשרות שהמפלגות החרדיות יהדות התורה ושס ירצו יחד בבחירות הקרובות לכנסת, אומנם המועד הקבוע לעת עתה לבחירות הללו הוא עוד שנה וארבעה חודשים, אך בעקבות המשברים הקואליציונים האחרונים המפלגות התחיחו בהכנות מקדימות.

לפני יומיים פורסם בכלי התקשורת החרדים כי נשקלת האופציה לריצה משותפת שכזו, אך כעת אתר 'אקטואליק' מפרסם כי הצדדים כבר החלו לגשש מקרוב ובוצעה שיחה משולשת בעניין בין ראשי המפלגות החרדיות.

ע"פ גורם בכיר ב'דגל התורה', יו"ר שס אריה דרעי שוחח עם גפני וליצמן על האפשרות הזו אך התנה זאת בשני תנאים ראשונים לתחילת ההידברות בין הצדדים, תנאי ראשון של דרעי היה לעמוד בראש המפלגה המאוחדת שתקום, התנאי השני שלו היה שהחלק של מפלגתו ברשימה הבאה לכנסת ישקף את מספר החכי"ם הקיים כיום, דהיינו שמתוך רשימה של 13 על ששת חברי הכנסת של יהדות התורה יגיעו שבעה חכי"ם משס.

ע"פ עדויות של בכיר ב'יהדות התורה' ששמע על כך מכלי ראשון, גפני וליצמן התנגדו בכל תוקף לבקשתו של דרעי לעמוד בראש הרשימה וכן התנגדו לכמות חברי הכנסת שהוא ביקש להכניס לרשימה, שכן הסקרים האחרונים מלמדים על כך שש"ס מתייצבת בקושי על ארבעה מנדטים, אך עדין לא בוצע סקר שמשקף את ריצת שני המפלגות יחד.

דבר נוסף וחשוב אותו הדגיש הבכיר במפלגה כי דגל התורה בפרט ויהדות התורה בכלל לעולם לא תרוץ עם שס יחד כל עוד היא חברה בהסתדרות העולמית ומנהלת שם שיתוף פעולה עם תנועות מיהדות התפוצות המיצגות את הרפורמים.

גורם אחר ב'יהדות התורה' מסר ל'אקטואליק' כי הרי גם ההבנות ביננו לבן דגל התורה עוד לא נסגרו כך שלשלב מפלגה נוספת פשוט לא רלוונטי. הפורמט הקיים כיום לפיו רצים בנפרד ופועלים יחד באחדות מלאה זהו המודל הטוב ביותר ליהדות החרדית בהווה וגם בהמשך".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דגל לא יתנו לטיפש דרעי כלום ישאירו אותו להתבוסס במה שעשה

  דרעי תאכל את מה שבישלת !!

  אבינועם ע |
  הגב
 2. דרעי נראה תשוש ומסכן הציבור מאס בו

  דרעי מוציא את זעמו על נציגי שס שמסתכלים עליו ברחמים

  אומלל |
  הגב
 3. "אני בראש" כל היום בראש של מכלוף הגאוותן

  טיפש מי שבוחר שס

  אומלל הדרעק הזה |
  הגב