חשיפה: המרכז למיפוי ישראל עורך טיסות צילום בשבתות

חילול שבת בחסות משרד הבינוי והשיכון? ממסמכים שהגיעו לידי 'קוקר' עולה כי המרכז למיפוי ישראל – גוף הכפוף ישירות למשרד השיכון – מפעיל טיסות צילום בשבת. בעקבות החשיפה התערב שר השיכון, אורי אריאל, והורה על הפסקה מוחלטת של כל העבודות של המרכז למיפוי ישראל בשבתות ובימי חג

חילול שבת בחסות משרד השיכון? ממסמכים שהגיעו לידי 'קוקר' עולה כי המרכז למיפוי ישראל פועל גם בשבתות. המרכז למיפוי ישראל, המרכז למיפוי ישראל הוא הגוף הממונה על המיפוי הלאומי של מדינת ישראל ופועל כחידת סמך מקצועית במשרד הבינוי והשיכון.

במסמכים ניתן לראות כי לו"ז העבודה של המרכז מתוכנן גם לימי שבת קודש, כאשר חלק מהעובדים נאלצים לעבוד ולחלל את השבת בניגוד לצו מצפונם, זאת מעבר לעצם חילול השם הנורא שבעבודה ביום השבת.

image (7)
טבלת הלו"ז של המרכז למיפוי ישראל. מסומן באדום: התאריך שחל ביום השבת

בעקבות הממצאים המזעזעים פנינו לשר השיכון, אורי אריאל, שהבטיח לפעול כדי לעצור את חילולי השבת. ואכן, בתוך זמן קצר ניתנה הוראה מאת השר לחדול לחלוטין מחילולי השבת במרכז. במכתב ששלח מנכ"ל משרד השיכון, שלמה בן אליהו, למנהל המרכז למיפוי ישראל, הוא דורש ממנו לחדול באופן מיידי מקיום טיסות הצילום בשבת.

במכתב נאמר: "הובא לידיעתנו כי המרכז למיפוי ישראל מקיים דרך קבע את טיסות הצילום הנדרשות לצורך עבודתו ביום השבת.

כפי הידוע לך ממשלת ישראל, נמנעת, ככלל, מלבצע פעולות שאינן הכרחיות במהלך ימי שבת וחגי ישראל, ואין סיבה שמשרד השיכון או יחידות הסמך שלו יחרגו מכלל זה.

לאור האמור לעיל, אבקשך לנקוט בצעדים הנדרשים על מנת להבטיח כי טיסות אלה יתקיימו במהלך ימי החול בלבד".

מצו"ב המכתב שנשלח למנהל החברה למיפוי ישראל:
image (6)

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לצערנו ולבושתנו מדובר בסיפור ישן,
  הם כנראה מעדיפים את הצילום שבת בגלל הכבישים הריקים.
  אולי החשיפה יעשה משהו בעניין, הלוואי.

  מיקי |
  הגב
 2. אורי אריאל = ערב רב אכזרי משורש עמלק, המתחזה ליהודי ימני, כמו שחשפתי משנת 2005 בימי ההנתקות.

  סוד |
  הגב