צפו ראשונים בוידאו – לפיד בחוק ההסדרים גוזר דין מוות על החינוך החרדי

הגזירות שרקם תיכנן אילתר וזמם יאיר לפיד עומדות לנחות עלינו בקרוב – לקראת הגשת תקציב חוק ההסדרים שיוגש לאישור הכנסת בחודשים הקרובים ויכלול בתוכו שורה של גזירות קשות מנשוא שיגרמו לקריסה כלכלית של לא מעט משפחות חרדיות.

גולת הכותרת היא הפחתת מחצית מהמימון למוסדות חינוך שאינם מוּכרים, אשר אינם מלמדים את לימוּדי הליבה .

מי כן יסובסד? אך ורק מוסדות חרדיים שמלמדים 55% מלימוּדי הליבה.

על פי טיוטת החוק, שפורסמו בכלי התקשורת "התנאי להכרה במוסד מוכר שאינו רשמי יהיה לימודי הבסיס והיסוד בהיקף של 55% מכלל שעות לימודי הבסיס והיסוד בהתאמה במוסד חינוך רשמי, כפי שנקבעו בחוזר המנהלת הכללית ובנוסף השתתפות בבחינות מדדי יעילות וצמיחה במבחני המיצ"ב בהיקף ובמתכונת של מוסד חינוך רשמי" .נכתב בטיוטה.

האם מוסדות מעיין החינוך התורני ומרכז החינוך העצמאי יקבלו תקציבים? כנראה שלא , בשל ההתניה הקובעת כי התקציבים יתקבלו אך ורק בלימודי הליב"ה ועמידה במבחני המיצ"ב.


עוד עולה מטיוטת החוק, "מספר התלמידים במוסדות החינוך במגזר החרדי צפוי להגיע לכ-26% מכלל התלמידים בישראל לקראת סוף העשור. שיעורי התעסוקה והפריון במגזר החרדי נמוכים באופן משמעותי מהמגזר הכללי, בין היתר בשל העדר לימודי יסוד המהווים מרכיב מרכזי ברכישת הכלים המתאימים ליציאה לשוק העבודה. מקצועות לימודי היסוד המרכזיים הינם: עברית, מתמטיקה ואנגלית".

עיון נוסף מטיוטת החוק החדש של לפיד עולה כי . "רשות מקומית תדווח למשרד החינוך את נתוני המשאבים המועברים ממנה למוסדות החינוך המצויים תחת אחריותה או בהפעלת ברמת מוסד חינוך", נקבע בטיוטת החוק, "משרד החינוך יפרסם אחת לשנה דו"ח הסוקר את נתוני כלל המשאבים שהועברו בשנת לימודים למוסדות חינוך ברמת מוסד חינוך".

עד כאן הכול היה משחק ילדים לעומת מה שמתכנן לפיד: כך ימוסס – ויגדע לפיד את כלכלת משק הבית החרדי, על פי טיוטת החוק ישונו תנאי הזכאות בנוגע לסבסוד מעונות יום ומשפחתונים, אם עד עתה הייתם זכאים להנחות הכל כלול – רבותי נגמרה החגיגה! לפיד הולך למחוק כל מה שזכרתם בפנטאון – "רק אם שני בני הזוג ממצים את יכולתם לעבוד יזכו לדרגת הסבסוד. הדרגה תקבע תיקבע בהתאם להורה המועסק במספר השעות הנמוך מבין השניים.

לימודים בישיבה או בכולל יוכרו כלימודים באוניברסיטה לצורך עמידה במבחן התעסוקה, רק למשך שנות הלימודים של הגבר מגיל 18 עד 22 "במטרה להביא צמצום אי השוויון והפערים החברתיים באמצעות העלאת שיעור התעסוקה ורמת השכר בקרב שני ראשי משק הבית", נכתב בהצעה.

שר האוצר מתכנן להביא לשינוי דפוסי הפעולה שהיו ננקטים עד לעת עתה ברשויות החרדיות – הנחות ינתנו רק במקביל למבחן מיצוי כושר השתכרות. זאת אומרת על פי הצעת החוק שמגבש לפיד – שני בני הזוג יהיו צריכים לעבוד בלפחות 125% ממשרה מלאה, על מנת לקבל הנחה בארנונה.

"ההנחה ניתנת כיום גם לתושבים שאינם עובדים, שלא בגלל היעדר יכולת לעשות כן בנוסף ליתרונות שהוא יוצר בהיבט של שוק העבודה, יביא להגדלת ההכנסות העצמיות של הרשויות בסכום של 200 מיליון שקל בשנה".

ומי מגבה אותו? ניחשתם נכון – ראש הממשלה שלנו בנימין נתניהו שנבחר פעם אחר פעם לתפקיד בזכות החרדים, עתה הוא מינה אותו לתפקיד החולש על השיבר של המדינה, ומשכך , לא נותר אלא להתפלל לנס מן השמיים, אחרת המשפחות החרדיות יקרסו תחת הנטל הכלכלי.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אתם זוכרים את פרשת היריקה שלא היתה בבית שמש? הדמגוג הגדול "יהיר" אמר באולפן שישי: רבותי זה הולך להיות לא רק בבית שמש אלא בכל הארץ: החית אדם הזאת הפך את כולנו ליורקים. לתפארת שרי מדינת ישראל

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. ואבי זרקי עוד מדבר עליו דברים טובים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב