חשיפה: ליצמן קרוב לסגור עם מועמד הליכוד לראשות עיריית ערד

אחרי שלוש שנים של מאבקים בין ניסן בן חמו לקהילת גור בערד, צפוי ליצמן לסגור תמיכה עם משה אדרי, מועמד הליכוד. בכיר באגו"י: "הגיע הזמן שבן חמו ישלם את המחיר"

"בן חמו ישלם את המחיר": מאז ניצחונו של ניסן בן חמו, בבחירות המיוחדות לראשות עיריית ערד שהתקיימו לפני שלוש שנים, המאבקים בציבור החרדי בעיר הלכו והחריפו. למעשה, את המאבקים נגד הציבור החרדי החל בן חמו, מועמד יש עתיד, כבר בקמפיין הבחירות, שהיה אנטי חרדי בצורה בוטה וחריפה, מה שהוביל לכך שמאות משפחות חסידי גור המתגוררות בעיר תמכו בולד סנדלרסקי שהתמודד מטעם 'הליכוד'. לצערם, סנדלרסקי הובס בקרב מול בן חמו, מה שהוביל לישיבתם בספסלי האופוזיציה המשמימים ולגל חריף של מאבקים מצד ראש העיר ופעיליו נגדם.

עד לאחרונה נראה היה כי בן חמו לא זוכה למועמדים יריבים ראויים בבחירות הקרובות, מה שהציב את הקהילה החסידית בעיר ללא מועמד שיזכה לתמיכתה. אלא שבחודש האחרון החליטו בליכוד להציב מועמד לראשות העיר, ולהשקיע משאבים רבים בבחירות הקרובות, שיקבעו את גורלה של ערד. מי שצפוי לקחת את המושכות ליד בהתמודדות מול בן חמו הוא משה אדרי, שכיהן בעבר כחבר מועצה ואף כסגן ראש עיר.

לצורך הצלחת המהלך פנו בליכוד לחסידות גור, שכאמור מונה בעיר מאות משפחות. ממידע שהגיע ל'אקטואליק' עולה שמה שהחל בגישושים הפך בשבוע האחרון למשא ומתן מתקדם, וכי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן צפוי לסגור בקרוב עם אדרי על תמיכת חסידי גור במועמדותו.

גורם באגודת ישראל אמר ל'אקטואליק': "אחרי שלוש שנים בהן הציבור החרדי בעיר נאלץ לנהל מאבקים על הדברים הפשוטים והבסיסיים המגיעים לו, הגיע הזמן שבן חמו ישלם את המחיר".

לדבריו, "לאחרונה בן חמו ניסה לגשש ולהשלים, אך הפערים עצומים והמשקעים גדולים מידי בשביל להשלים".

כזכור, השבוע בראיון לרדיו דרום, התייחס בן חמו לקהילה החרדית בעירו, והצהיר: "ערד עלולה להגיע גם ל-40% חרדים ולעיר כזאת אין זכות קיום בנגב". האמירה קוממה עליו רבים במערכת הפוליטית, שטענו כי מדובר באמירה אנטישמית.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בלבול מח.

  עוד נסיון להכפיש את ראש העיר המוצלח של ערד. ראש העיר סיפק את צרכי קהילת גור בערד בכל מה שהחוק מחייב אותו ובמסגרת יכולותיה הפיננסיות והתשתיתיות של העיר. ראש העיר ניבחר לפני 3 שנים לראשות העיר בלי קולות החרדים דבר שהשאיר אותם באופוזיציה. הציבור הלא חרדי תמך בו (72%). האופוריה של הליכוד(ברמה הארצית) הבוחש בבחירות בערד והמנסה בכל כוחו למנוע את בחירת בן חמו שוב לראשות עיר, בתמיכת חסידות גור ו"כולנו", התנפצה כאשר לפני ימים אחדים סיעת "כולנו" פרשה מאיחוד הרשימות הנ"ל וניפרדה ממנו בכעס. הליכוד לא יכול היה להציע אדם בעל שעור קומה ויכולות כמועמד ראוי לראשות העיר, מטעמו. ניראה שטובת ערד לא מעניינת את הליכוד שמוביל , מגבה, דוחף ומממן את מועמדו זה ואת שותפיו החרדים.

  אסנת יותם |
  הגב
 2. למגיב אחד

  מעניין שבני ברק חיה עם קרוב ל100 אחוז חרדים ופועלת, חיה , בועטת, שוקקת חיים ומלאה במסחר ובעסקים תחת ניהול חרדי.

  לא כלכלן אבל עם זוג עיניים |
  הגב
 3. בן חמו צודק

  אם 40% מתובשי העיר אינם משלמים ארנונה, לא עובדים העיר ולא משקיעים את כספם בעיר, עיר כזאת תמות מבחינה כלכלית. למי שזא לא ברור – תלכו ללמוד! שלא נדבר על צריכה ציבורית שרק עולה ועולה: מוסדות חינוך, נקיון, פיקוח.
  זה חוק בטבע: יותר מידי פרזיטים בסוף הורגים את הגוף שהם חיים על חשבונו.

  כלכלן צעיר |
  הגב