חשיפה: למרות שהוא הנציג החרדי השני בלבד – ח"כ בן צור מדיר רגליו מועדת הגיוס

ח"כ יואב בן צור הגיע ביום שלישי בשעות הבוקר למס' שעות ומאז נעלמו עקבותיו מהועדה באופן תמוה. ביקשנו את תגובתו של ח"כ יואב בן צור לעניין ושם נאמר לנו כי "חבר הכנסת הוא חבר גם בועדת חוץ וביטחון וועדות נוספות

כבר שבועיים ימים שהנושא הבוער ביותר במגזר הכללי בכלל והחרדי בפרט הוא חוק הגיוס שמאיים לפרק את הממשלה הנוכחית, בשל מחלוקת על נוסח החוק בין הממשלה לחרדים.

ביום שני האחרון בשעת לילה מאוחרת חוק הגיוס עלה להצבעה בקריאה ראשונה ועבר אודות ליש עתיד והרשימה הערבית המשותפת, אך גם בעידוד החרדים שהמתינו מהצד לראות כיצד הסאגה מסתיימת וכשהבינו כי מדובר לטובתם נכנסו להצביע נגד.

החשיבות של חוק הגיוס במגזר החרדי גדולה ומעסיקה את כולם, כולל את גדולי ישראל החסידים, הליטאים והספרדים, וכמובן את שרי הממשלה וחברי הכנסת החרדים ושאינם.

בשבוע שעבר עוד בטרם עלה החוק להצבעה במליאת הכנסת, התכנסה ועדת הכנסת והחליטה על הקמת ועדה מיוחדת שתדון בחוק הגיוס, כאשר המפלגות החרדיות החליטו שנציגיהם הם אורי מקלב מיהדות התורה ויואב בן צור משס.

חברי כנסת רבים מהמפלגות החרדיות רצו להיות חלק מהועדה הכל כך גורלית לעתידם של בחורי הישיבות בארץ ישראל, אך ההחלטה לא הייתה בידיהם.

הועדה החליטה על כינוס מיוחד ובהליך מזורז כדי לסיים את הליך החקיקה בקריאה שניה ושלישית, לכן הוחלט כי יום לאחר שעבר חוק הגיוס (שני בלילה) תתכנס הועדה מהשעה 11 לפני הצהריים ועד 4 אחר הצהריים, וכן ביום רביעי מהשעה 9 בבוקר ועד 11 לפני הצהריים, וביום שישי מהשעה 9:30 בבוקר ועד שעות הערב המאוחרות. כאשר שעות הדיונים של השבוע הבא יפורסמו בהמשך במידת הצורך.

אלא שיש מי שככל הנראה העניין לא בעורקיו, ופחות מפריע לו מה הם דיוני הועדה, והאם הוא יכול להשפיע על הסנקציות שינתנו לבני התורה שלא יתגייסו, זאת לאחר שח"כ יואב בן צור משס נמנע מלהגיע לדיונים מאז יום שלישי האחרון, ואפי' ח"כ מלכיאלי משס וח"כ יעקב אשר מדגל התורה שאינם חברים בועדה הגיעו לבקר בה יותר ממנו.

ח"כ יואב בן צור הגיע ביום שלישי בשעות הבוקר למס' שעות ומאז נעלמו עקבותיו מהועדה באופן תמוה, ביקשנו את תגובתו של ח"כ יואב בן צור לעניין ושם נאמר לנו כי "חבר הכנסת הוא חבר גם בועדת חוץ וביטחון וועדות נוספות, היו לח"כ התחייבויות קודמות בועדות השונות שהיה חייב להגיע אליהן, אך הוא בקשר רציף עם יו"ר הועדה אמסלם על כל הנעשה שם".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ~מ-ח-ש-ב-ה על - גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה...

  ~מ-ח-ש-ב-ה' ל ה~ חייבים הרבה תפילה ודמעות לביטול החוק.

  כל החוקים למיניהם 'חוק לפיד', 'חוק גפני', חוק דרעי, חוק יענקושי, חוק ליברצן, וכו' החוק של עכשיו וכו' – כולם מטרתם אחת ויחידה: לגייס את כל בני הישיבות בנוסח כזה ובנוסח אחר. אך הכל אותו דבר ממש.

  חמש שנים משקרים את הציבור ש'אין שום דבר'. אצל החסידים ב"ה כבר יש שהתחילו להבין שרימו אותם. אבל שאר אחינו בני ישראל עוד לא הבינו זאת. או שמציגים שלא מבינים, ממשיכים הלאה כאילו אין כלום. אנחנו יודעים את האמת והקב"ה יודע את האמת..

  הבג"ץ הרי ביטל כבר את החוקים הקודמים והוא יבטל גם את החוק הזה. בג"ץ רוצה שוויון בנטל, הוא לא רוצה לדחות עוד שנה או שנתיים וגם לא מעוניין בכל המכסות והיעדים האלה, אלא אומר בפירוש שהוא רוצה לחסל את הישיבות, לחסל את התורה הקדושה, לעשות שוויון מלא בנטל ושכולם ילכו לצבא השמד, הם אינם מסתפקים גם במכסות שיגייסו רק 'נוער נושר' אלא רוצים את הטובים ביותר.

  כתיב בדברים י"ג: 'כי יקום בקרבך נביא או חולם חלום' – ומדובר במי שהיה בתחילתו נביא אמת, והוא יעשה אות או מופת, וכמו שמסבירים חז"ל ש'אות' זה בשמים, שהוא יעמיד חמה כיהושע בן נון, 'ובא האות והמופת' – הוא יצליח בזה! ומה המטרה שלו. מה הוא רוצה להגיד? 'נלכה אחרי אלהים אחרים'.

  ופירושו היום: נתגייס לצבא שמד וזימה! והתורה אומרת 'לא תשמע אל דברי הנביא ההוא'! הוא אמנם עושה ניסים הכי גדולים, הוא צדיק הכי גדול, והוא גם היה נביא אמת וכולם אז לא מבינים: מה קורה פה? איך יכול להיות שכולם טועים? והתשובה, אומרת התוה"ק: 'כי מנסה ד' אלוקיכם לדעת הישכם אוהבים את ד' אלוקיכם בכל ללבבכם'".

  חייבים הרבה תפילה ודמעות לביטול של החוק~ המבין יבין.

  שןקי מוקי דוקי |
  הגב
 2. מה ציפיתם משס? הם ימכרו את אמא שלהם בשביל כסא בהשראת דרעי שרק כבוד בראש שלו

  דרעי מצליח על החכים משס ה"ילדי כאפות שלו"

  רולי. |
  הגב
 3. מה ציפיתם משס? הם ימכרו את אמא שלהם בשביל כסא בהשראת דרעי שרק כבוד בראש שלו

  דרעי מצליח על החכים משס ה"ילדי כאפות שלו"

  רולי |
  הגב