"חשיפה": מי עומד מאחורי מעשה הפרובוקציה בישיבת נר יצחק בזרועה

כעת האמת נחשפת מה שקרה אמש בישיבת נר יצחק בזרועה כפי שפורסם כאן לראשונה:

ל'קוקר' נודע כי גורמים אינטרסנטים הלעיטו את אנשי המושב נגד הישיבה החדשה, נר זרח, סניף של ישיבת אורחות תורה.

כאמור כפי שדיווחנו כאן מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ביטל את ביקורו ושיעור פתיחת הזמן אשר היה צפוי להתקיים היום עקב התנכלות של בני המושב לישיבה.

על פי המסתמן, מדובר בהסתה של גורמים שהעדיפו את הישיבה הקודמת ששכנה במקום עד לקיץ האחרון וסיפרו לאנשי המושב כי הישיבה החדשה בנויה מאנשים הקשורים ל"נטורי קרתא וקיצונים חרדים" כביכול, אשר יסבו הגבלות וחוקים חדשים בתחומי המושב.

עוד נחשף כי במהלך הימים האחרונים הוגש נגד אחד מתושבי המקום צו הרחקה מהמושב מטעם המשטרה לאחר שאיים ברצח על מנהל המקום , הרב ברורמן (בן הרב משה אהרון ברורמן מיתד נאמן) .רבנים ואישי ציבור מביעים זעזוע מהענין בו אנשים יוצאים בפומביות נגד הקמת ישיבה.

יצויין כי אחד מתושבי המקום כתב בתגובה ל"קוקר": "להזכירכם זה הבית שלנו מושב זרועה. ממתי לפולשים יש זכות דיבור. לא פלא שהמסכת אותה למדו בני הישיבה כבר בערב הגעתם הייתה בבא קמה בפרק הגוזל ומאכיל. אין מקריות הכל מכוון ע"י הקב"ה. עשו עמנו חסד של אמת ועזבו את המושב. אין כל מכנה משותף בין מפדל לליטא. אם משהו קורא ויכול להפנות אותי לרב שטיינמן אנא ליצור עימי קשר בפלא 054-2660000. שמי יוני קאפח".

בהכנת הכתבה השתתף אבי שיף

צילום ויקיפדיה

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יוני מזל שיש לנו אותך סוף סוף האמת יוצאת לאור ישר כח

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אני פרסמתי את שמי ואת מספר הטלפון שלי. חשבתי שמדובר ברב הגון. לא ידעתי שהרב יבחר לפעול בניגוד לדרך התורה !!! אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו איזובי הקיר. אוי לך ארץ שמלכך נער !!!

  כתב יקר. הדמיון שלך מרקיע שחקים ביחס למזרחי ממוצע ואף עולה עליו עשרת מונים. לא היה לאיש דבר מעולם נגד הרב שטיינמן במושבנו. השגת הגבול אותה ביצעו בשמו היא המרחיקה אותנו מכם. אם דרכם היתה דרך תורה הרי כי היה בה דרך ארץ. אותנו המזרחיים לא חנכו לגנוב ולחמוד. אתכם ברור שכן. הלכה למעשה. כל שבקשה נפשנו היא קצת שקט מנושאי דגל התורה העושים מהתורה חוכא והיתלולא. מחד קוראים לא תגנוב ומאידך מבצעים גנוב מחד קוראים לא תחמוד ומאידך אחלה מושב. בית כנסת יפה בא נשב בו. אז מה אם לא ביקשנו את קשות התושבים ובכן ידידי הצעיר והבער. בשנת 2006 פלשו למבנה זה ישיבה אשר סירבה לעזוב את המקום (רק לשלושה חודשים) אסיפה כללית של התושבים פסקה לסלק את הישיבה. בני התורה דאז נלחמו בהחלטת המושב עד ליום 9/2/9 או אז סוכם כי הישיבה תסולק מהמקום וניתן פס"ד ביהמ"ש בעניין. ביום 21/5/9 באסיפה כללית נוספת של התושבים נקבע כי בהתאם להחלטת ביהמ"ש הישיבה תעזוב את המושב עד ליום 30/8/9 ותשלם למושב שכ"ד בסך 425,000$ וכן הוצאות ביהמ"ש בסך 100,000 ש"ח. וכן הוצבע שוב על סילוקה של הישיבה הפולשת. ביום 31/12/9 בוצע הסכם סודי בין המושב לישיבה ובניגוד להחלטת האסיפה הכללית כי הישיבה תתן תרומה על סך 425,000 $ למושב ותשאר עוד שנתיים וזאת עד ליום 31/12/11. גםם אז הישיבה לא עזבה אלא המשיכה במעשיה הנפשעים. או אז כנראה הקב"ה ראה ויחר אפו. כך שהישיבה החלה לקמול כלכלית עד להעלמותה והסתלקותה מהעולם. ביום 6/2013 בא לציון גואל. ראה זאת מר ברוורמן כי איבד את פרנסתו ויחר אפו. סילק את התלמידים ויעש לביתו ויבא ביבוא אישי ישיבה פולשת חדשה ארחות תורה. ויחר אפינו ונאמר עד כאן.

  יוני קאפח |
  הגב