חשיפה: מרן הגר"ח קנייבסקי סירב לקבל את הרב דוד סתיו

המירוץ לרבנות הראשית ממשיך בסערה, והרוחות – בעיקר בציונות הדתית – סוערות במיוחד.

בשבועות האחרונים הציבור הדתי לאומי חלוק בשאלה מיהו הרב הראוי לכהן במשרת הרב הראשי (בעיקר זה האשכנזי), וזאת בשל מספר מתמודדים בולטים שמושכים אליהם כל אחד את הצד שלו. המתמודדים הבולטים ביותר מקרב הציבור הד"לי לתפקיד הם הרב דוד סתיו והרב יעקב אריאל.

הרב דוד סתיו, רב הישוב שוהם, הוא יו"ר רבני צוהר ונחשב לרב מקל יחסית, "ידידותי למשתמש" החילוני, ומאיר פנים גם לכאלה שהיהדות רחוקה מהם, כך לפחות לפי רוח הארגון שהוא עומר בראשו, 'צוהר'. הרב אריאל, לעומתו, נחשב כרב שמרני הרבה יותר, למרות שגם הוא מכהן בצמרת 'צוהר' ומכהן כנשיא הארגון, אך ידיו רב לו בשטח ההלכה כרבה של רמת גן מזה שנים.

גם נושא הגיל משחק כאן תפקיד, כאשר הרב אריאל עבר זה מכבר את גיל ה-70, ואילו הרב סתיו צעיר הרבה יותר. בציבור הד"לי הדעות חלוקות בין החרד"לים המעדיפים את הרב אריאל לבין הפשרניים יותר המעדיפים את סתיו, שמצדו ומצד מקורביו גם מפעילים מערכת יחסי ציבור ופרסום משומנת לבחירתו של סתיו.

הבוקר (ב') חושף 'קוקר' כי לאחרונה, עם התקדמות המירוץ לרבנות הראשית ביקש הרב דוד סתיו להיכנס אל כמה מגדולי ישראל החרדיים ובראשם אל ביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי, בכדי לשוחח אתו ולקבל את ברכתו, כאשר הכוונה היא להראות כבכיכול דלתו פתוחה בקרב הרבנים החרדיים-ליטאיים, וכי אין לחשוש ממנו ומבחירתו.

הגר"ח קנייבסקי ובני ביתו, הבינו כנראה את הכוונה הזו העומדת מאחורי הבקשה לביקור בבית הגר"ח, והודיעו לאנשי סתיו כי אין לו מה לבוא לבית ברחוב רשב"ם, זאת משום שאין בכוונת הגר"ח קנייבסקי לקבלו.

נכדו ונאמן ביתו של הגר"ח, אריה קנייבסקי, הודיע לאנשי סתיו כי אין להם מה לבוא לבית הגר"ח, שלא מתכוון לקבל את הרב סתיו, "משום שהוא פועל נגד הציבור החרדי".

איתן זליגר, ממערך יחסי הציבור של הרב דוד סתיו, אמר בתגובה ל'קוקר': "האירוע לא מוכר לנו, ואני כמעט בטוח שהוא אינו נכון".

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נכון סוםר נכון כל בני ברק מדברת על זה וברור שאסור להכניס אותם את כל מי שקשור לציונות הדתית

  בני ברקי |
  הגב
 2. תמשיכו לבזות את הרב סתיו. זאת בהחלט הדרך להידברות ולשלום בינינו. זוכרים שביזיתם גם את נפתלי בנט, ואח"כ שיחרתם לפיתחו, ותהיתם איך הוא מעז לא להשתחוות בפניכם? אז אל תבכו לנו אחרי שהרב סתיו ייבחר לרבנות, ולא ניספור אתכם. אתם יודעים – יחס גורר יחס.

  נסו לדבר איתנו לא מעל הראש שלנו, אלא כשווים. אנחנו, למרות הביקורת הרבה שיש לנו עליכם, ננסה לעשות את אותו הדבר כלפיכם.

  אה, עוד דבר – לקרוא לנו "ד"לים" זה כבר לא מצחיק. מיציתם את העניין.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב