חשיפה: משרד החינוך בתכנית דרמטית שתפגע אנושות בבתי הספר – כל הפרטים

בימים אלו נערך משרד החינוך לקליטת מורים ערביים בבתי ספר יהודיים בכל רחבי מדינת ישראל.

ברשת ב' בתוכנית "יומן הבוקר", חשף כתב "קול ישראל" איתם לחובר, את התוכנית הדרמטית שיצאה ממשרד החינוך, לשילוב של כ- 500 מורים ערביים בבתי הספר היהודיים.

כבר בימים אלה, החלו בעבודת איתור והכנה לתכנית זו, וכמאה מהם יקלטו כבר בשנת הלימודים הקרובה.

תכנית זו הגיעה בעקבות המחסור שקיים במורים בבתי הספר בכל הארץ ובפרט במקצועות המדעים, מתמטיקה, אנגלית והשפה הערבית, ואילו במגזר הערבי, ישנם מאות מורים ערבים המוכשרים להוראת המקצועות האלה שמחפשים תעסוקה.

משמעות המהלך הזה היא בעיקר חברתית- על ידי שילובם של אזרחי ישראל הערביים, וכמובן, כלכלית- חיסכון במשאבים להכשרה או הסבה של מורים חדשים.

עלויות התוכנית למשרד החינוך, היא שישה מיליון ₪, והמדובר הוא בתוכנית חומש.

תכנית זו מעוררת סימני שאלה רבים, בפרט לאחר החשיפה הקודמת של איתם לחובר בקול ישראל, לפני כחודש, אז נחשף כי למשרד החינוך, חוב של עשרות מיליוני שקלים למכללות האקדמיות להכשרת מורים, ברחבי המדינה.

במכתב הבהול ששיגרו ראשי המכללות למשרד החינוך, הם מתריעים כי רמת ההוראה תרד וכי צפויה פגיעה אנושה בתפעול השוטף שלהן בשל אי העברת תשלומי השיפוי. תשלומים שלא הועברו בלי כל הודעה או התרעה מאז חודש ספטמבר. ראשי המכללות התריעו כי לא יעברו על כך לסדר היום.

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ח"כ עמרם מצנע, הודיע אז כי יכנס את וועדת החינוך לדיון בנושא החוב למכללות. גם יו"ר התאחדות הסטודנטים אורי רשתי הוציא התייחסות בעקבות חשיפה זו והודיע כי ההתאחדות תשבית את הלימודים, לא רק במכללות האלה אלא בכל מערכת ההשכלה הגבוהה, אם סטודנטים ייפגעו בשל אי העברת תשלומי השיפוי ממשרד החינוך אל המכללות להכשרת מורים.

כיצד יקבלו את החשיפה החדשה ואת התקדים החדש שיצר משרד החינוך? ההפגנות והשביתות, מן הסתם, בדרך.

 

צילום תמונה: פלאש 90

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מנכ"ל ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין: "תכנית הרב פירון – בכיה לדורות"

  מנכ"ל ארגון להב"ה מזהיר כי תכניות המפגש בין יהודים וערבים והכנסת המורים ערבים לבתי הספר תהיה בכייה לדורות, ומבטיח מאבק.
  פרסום ראשון: א' בתמוז תשע"ג, 09/06/13 07:34בני טוקר

  מנכ"ל ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין יוצא במתקפה חריפה נגד שר החינוך, הרב שי פירון, ויוזמתו לקיום מפגשים בין תלמידים ערבים ויהודים כמו גם הכנסת מורים ערבים לבתי הספר היהודים.

  גופשטיין שואל מי יתקן את הנזקים, "יש אנשים עם כיפה שמנסים להיראות הכי שוויוניים שיש, אולי הם יודעים לצחוק טוב מעל בימת הכנסת אבל הם יגרמו להתבוללות בארץ וכל זה בזכות אותו השר, הרב שי פירון שרוצה לעשות מפגשים בין יהודים לערבים ולשלב מורים ערבים בבתי הספר".

  הוא משוכנע שהשר פירון יכשל בתכנית, "אנחנו נבוא להפגין בכל מקום שבו יתקיימו מפגשים או שבו ילמדו מורים ערבים. השר פירון לא מבין שהעם היהודי הוא עם נבחר וכל ניסיון לערבב לא יצליח. לצערי במקום להלחם בהתבוללות הוא עושה את ההפך, אבל אני סומך על הבריאות הנפשית של התלמידים ואני לא מאמין שהילדים ישתקו ויתנו למורה ערבי ללמד אותם".

  גופשטיין מוחה על הביקורת הצבועה לדבריו, נגד הסופרלנד וסניף הבנק שהפלו ערבים, "אצלנו יהודים נהרגים וערבים מוחים על גזענות. מתי שמעתם על יהודים שיכולים להיכנס לפארקים באום אל פחם או רהט. האם בהר הבית לא מפלים יהודים. האם לא רואים איך הפראקים בירושלים מוצפים בערבים ובכלל מדוע אם כן מפלים חרדים בפארקים ברעננה. גזענות נגד ערבים אסורה אבל נגד יהודים וחרדים מותרת. הכול פה דברי הבל וצביעות, אבל האמת היא שיש כאן שני עמים שטוענים לאותה ארץ ושונאים אחד את השני ולכן הם לא צריכים לחיות ביחד, את זה הסופרלנד הבין מבחינה עסקית שהם לא יכולים לחיות בשלום ועדיף להפריד אותם".

  ממשרד החינוך טרם נמסרה תגובה לדברים.

  מקור: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/257208

  ערוץ 7 |
  הגב