חשיפה: סגן שר האוצר יצחק כהן מתגייס להצלת 'שערי צדק'

סגן שר האוצר יצחק כהן מש"ס החליט לטפל בעניין ושוחח עם פקידי האוצר וחברי כנסת בניסיון להציל את בית החולים לפני קריסה כלכלית. במקביל, היום בצהרים אף הגיעו לביקור פתע במקום סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ושר הפנים אריה דרעי

בימים אחרונים פורסם בכלי התקשורת השונים כי בית החולים 'שערי צדק' נמצא על סף קריסה כלכלית, וחובות בית החולים נאמדים ב1.4 מיליארד שקל. בנוסף לכך, פורסם כי בית החולים מתקשה בתשלום לספקים.

לאור כך, פעל בימים האחרונים סגן שר האוצר יצחק כהן מש"ס לטפל בעניין ושוחח עם פקידי האוצר וחברי כנסת בניסיון להציל את בית החולים לפני קריסה כלכלית. במקביל, היום בצהרים אף הגיעו לביקור פתע במקום סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ושר הפנים אריה דרעי.

בתוך כך, קבוצת חברי כנסת אשר טובת תושבי ירושלים עומדת לנגדם הגישו הצעה לסדר בעניין בית החולים שערי צדק. הצעה שאושרה לדיון בוועדת הרווחה והבריאות בכנסת.

בהצעה לסדר, אשר הייתה תחת הכותרת 'בית החולים שערי צדק על סף קריסה', נכתב: בשבועות האחרונים פורסמו בתקשורת דיווחים מטרידים באשר למצבו הפיננסי של בית החולים. בדיווחים, המסתמכים בין היתר על הדוחות הכספיים של בית החולים, צויין כי הגירעון המצטבר של בית החולים עומד על 1.4 מיליארד שקלים. עוד נכתב כי חלה הרעה בתנאי התשלומים לספקים.

שערי צדק הינו בית חולים מרכזי המשמש משענת לתושבי ירושלים והסביבה.

מלבד פרסומים תקופתיים בדבר עתידו של בית החולים והגירעונות המצטברים, ופרסומים בדבר בנייה עתידית ללא מקור כספי מה שיחמיר את המצב, לא נשמעת כל התייחסות מהמשרדים הרלוונטיים אשר יוכלו בבוא היום לומר ידינו לא במעל. הכתובת על הקיר.

פרסומים אלה צריכים להדיר שינה מהמחוקק ומחייבים בדיקה יסודית של האחראי המיניסטריאלי על בריאות תושבי ירושלים וסביבתה.

אי לכך נבקש לקיים דיון בהול בוועדת העבודה הרווחה והבריאות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.