עשרות גנים של גור בערד עברו ל'ממלכתי דתי'

עשרות גנים בעיר ערד שהיו שייכים לרשת בית יעקב של יצחק גולדקנופף, נרשמו השנה לממלכתי דתי, וזאת בכדי לקבל תקציבי עתק ממשרד החינוך. עסקנים בערד מוחים: "לא נראה לנו ששאלו את הרבנים"

מסמך רשמי של משרד החינוך שהגיע לידי אתר 'אקטואליק' מסעיר בימים אלו את ראשי המוסדות בערד. על פי המסמך, עשרות גנים בעיר ערד שהיו שייכים לרשת בית יעקב של יצחק גולדקנופף, נרשמו השנה תחת מוסדות "הממלכתי דתי" ו"הממלכתי חרדי". הגנים היו רשומים עד כה במשרד החינוך על תקן "המוכר שאינו רשמי".

יש לזכור כי באגודת ישראל יצאו באופן חסר תקדים כנגד החרדים שלומדים בחינוך ה"ממלכתי חרדי", וכל שכן "הממלכתי דתי", אלא שהפעם מדובר בתקדים שמתרחש בעיר ערד, שם ישנם כמה מאות ילדים בגנים של קהילת גור בעיר, יודעי דבר יודעים לספר לנו כי ערד היא רק הכתובת הראשונה, בדרך ליישום התכנית בערים חרדיות נוספות.

מנגד, גורמים בתוך הקהילה יצאו חוצץ נגד ההחלטה ואמרו לאתר 'אקטואליק' "אנחנו מבינים את הקושי הגדול לממן מוסדות לכמעט אלף ילדים מחסידות גור במיוחד כאשר העירייה מתנכלת אליך, וזה נכון ששם יש יותר כסף עבור המוסדות ועבור הגננות, אבל מכאן ועד להירשם לחינוך הממלכתי דתי או החרדי בשביל כסף? לאן הגענו ? איפה גדולי ישראל ? הם בכלל יודעים מזה ? שאלו אותם ?".

מרשת הגנים של יצחק גולדקנוף נמסר בתגובה: "ראש העיר בערד לא היה מוכן לתת מוסדות חינוך לחרדים עבור גנים ומעונות, אז כדי ללחוץ אותו נרשמו כל ההורים לחינוך ההמלכתי, כעת שהתחילה השנה הם ביקשו לבטל את הרישום, אך בעירייה דורשים מכל הורה להגיע באופן אישי ולבטל את הרישום, כפי הנראה הדבר יעשה בימים הקרובים.

השתתף בהכנת הידיעה: דב אייכלר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.