חשיפה: צה"ל פירק את המוצב מעל מיר ברכפלד

צה"ל החל באחרונה לפרק את המוצב הקידמי בכפר דיר קדיס שחולש מעל שכונת ברכפלד במודיעין עילית. המוצב עצמו ממוקם מעל ישיבת מיר ברכפלד, התושבים חוששים – בצה"ל מרגיעים

צה"ל החל באחרונה לפרק את המוצב הקידמי בכפר דיר קדיס שחולש מעל שכונת ברכפלד במודיעין עילית.

המוצב עצמו ממוקם מעל ישיבת מיר ברכפלד, והוא מהווה נקודת תצפית על רכסי הכפר הערבי דיר קדיס שבגזרת רמאללה.

תושבים בשכונה הנושקת לכפר הערבי דיווחו ל'קוקר' כי באחרונה צה"ל פירק את המוצב הקדמי שלו החולש על העיר מודיעין- עילית.

איזור התפר.
איזור התפר.

תושבים בשכונה הביעו חשש כי פירוק המוצב  שהיווה עד כה מעיין "כיפת ברזל" על תושבי השכונה החרדית יביא לירידה ברמת הביטחון. גם בישיבת מיר ברכפלד הביעו חשש כי תושבי הכפר יוכלו להיכנס לאיזור באין מפריע.

גורמים בצה"ל הסבירו ל'קוקר' כי בצה"ל החליטו לפרק את המוצב ולהעביר את הכוחות לאיזורים סמוכים, כמו מכבים רעות, החיילים לא ילונו באיזור, אולם צה"ל ממשיך להציב את הכוחות בקו התפר בין השכונה החרדית לכפר הערבי.

"פירוק המוצב לא יביא לשינוי ברמת הביטחון של תושבי העיר", הסבירו אותם גורמים.

תגובת דובר צה"ל :"צה"ל מבצע פעולות ביטחון שוטף במרחב תוך התמקדות במרכיבי הגנה ומודיעין מגוונים. המוצב המדובר פונה באחרונה עקב שיקולים מבצעיים וכחותיו הועתקו למוצבים סמוכים בגזרה."

בשנים האחרונות פיזרו כוחות צה"ל מפגינים שהתפרעו באמצעות גז מדמיע. כתוצאה מכך כוח צה"ל ירה בטעות גז מדמיע לכיוון שכונת ברכפלד, התושבים והבחורים בשכונה סבלו מצריבות. יתכן כי בצה"ל רצו להרחיק את נקודת החיכוך בכדי למנוע הישנות המקרים.

לפני כחודש הותר לפרסום כי מפקדת חמאס בטורקיה תכננה לבצע הפיכה ברשות הפלסטינית על ידי תשתית צבאית רחבה של הארגון שפעלה בירושלים ובגדה המערבית.

דיר קדיס

מי שעמד בראש התשתית החמאסית הוא תושב דיר קדיס שממוקמת מרחק של מאות מטרים משכונת מברכפלד במודיעין עילית.

על פי התכנית שנבלמה, תשתית חמאס הייתה אמורה להוציא לפועל פיגועים בישראל ולערער את היציבות הביטחונית ביהודה ושומרון, עוד במהלך מבצע "צוק איתן", על מנת לפתוח "חזית שנייה" מול ישראל.

מי שעמד בראש התשתית הצבאית שנתפסה עמד ריאד נאצר, מראשי הנהגת חמאס ברמאללה. נאצר, תושב דיר-קדיס שסמוכה למודיעין עילית, מרחק של כמה מאות מטרים משכונת ברכפלד  בן 38, ריצה בעבר מספר תקופות מאסר בישראל בגין פעילות בחמאס, נאצר גויס על ידי פעיל חמאס הבכיר צאלח אלערורי, שריצה גם הוא עונשי מאסר וכיום משמש כראש מרחב הגדה במפקדת חמאס בחו"ל מתגורר בטורקיה.

מחקירתו של נאצר בשב"כ עלה כי התשתית פעלה למימוש תכנית סדורה של מפקדת חמאס בחו"ל להפלת השלטון ולהשתלטות על יהודה ושומרון באמצעות הוצאה לפועל של "פיגועים קשים". לצורך הפעילות אותרו וגויסו פעילים רבים, בהם סטודנטים ואקדמאים בעלי ידע בכימיה והנדסה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. וואו איזה הצתה מאוחרת, זה כמה למעלה מחצי שנה לא פעיל שם, מה נזכרתם כעת?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב