חשיפה: רשת 'מעיין החינוך התורני' נגד משרד החינוך

רשת 'מעיין החינוך התורני' הורתה אתמול למנהלי המוסדות: אין לעשות השתלמויות מטעם משרד החינוך, אך ורק דרכנו. מנכ"ל הרשת חיים ביטון ל'אקטואליק': "אין סכסוך עם משרד החינוך. רק הזכרנו למנהלי המוסדות את הנהלים"

מכתב שנשלח אתמול (ד') למנהלי מוסדות ברשת 'מעיין החינוך התורני' "בני יוסף" ושהגיע לידי מערכת 'אקטואליק', מורה למנהלי המוסדות להודיע למורים ולמורות מטעם הרשת: אין להשתתף בהשתלמויות של משרד החינוך.

המכתב מטעם הנהלת הרשת הגיע אמש, לאחר שמשרד החינוך כפה על עובדי הרשת לערוך השתלמויות מטעם המשרד לתפקידי אחראי טיולים, ולא – אוימו מנהלי המוסדות – לא יאושרו להם לערוך טיולים לתלמידים.

וכך נוסח המכתב שנשלח אתמול למנהלי המוסדות מטעם 'מעיין החינוך': "מנהלים ומנהלות, בהמשך להודעתנו בעבר, אנו נערכים להכשיר ברשת לתפקיד אחראי טיול. בקרוב נעדכן את המוסדות בפריסת תוכנית ההכשרה. נודע לנו כי מגיעות הודעות למוסדות החינוך בדבר השתלמויות לתפקיד 'אחראי טיולים' שאינן מתקיימות על ידי הרשת, ובתוספת שיחסמו טיולים (כביכול איום של משרד החינוך, נ.ט.) למוסדות שלא ישתתפו בהשתלמויות אלו.

"על כן הננו להבהיר כי אין להשתתף בכל השתלמות שאינה ביוזמת הרשת, לרבות השתלמות זו. וכמובן שלא ייחסמו טיולים".

האם זו תחילתו של סכסוך חדש בין משרד החינוך לרשת?

מנכ"ל רשת 'מעיין החינוך התורני' חיים ביטון מסר בתגובה ל'אקטואליק': "אין שום סכסוך עם משרד החינוך. משרד החינוך לא כופה, אלא מציע. ובגלל עצם ההצעה שלחנו מכתב זה, שאין בו אלא להזכיר למנהלים את הנהלים שהיו ברשת מאז ומעולם. כמוכן שמחנו להודיעם שאנו מבצעים השתלמות מטעמנו בעניין".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.