בשס מציעים: אחדות בלי אלי ישי

חברי כנסת משס, פנו הבוקר ביוזמתו של דרעי לחברי מועצת משס בבקשה לשלב את מפלגת יחד במפלגת שס בבחירות הקרובות, אך ללא אלי ישי, בבית הגר"מ מאזוז דחו את הפנייה

יממה לאחר שראש הממשלה סיכם יחד עם ראשי הקואליציה על הליכה לבחירות שיתקיימו בחודש אפריל, במפלגת שס נכנסו לפאניקה לאור הסקרים שמציבים את שס על גבול החסימה.

ל'אקטואליק' נודע כי חברי כנסת משס, שכנראה חוששים שהמפלגה לא תעבור את אחוז החסימה, פנו הבוקר ביוזמתו של דרעי לחברי מועצת גדוליהתורה משס בבקשה לשלב את מפלגת יחד במפלגת שס בבחירות הקרובות – מהלך שיחזק את כוחה האלקטורלי של שס בבחירות.

אלא שאותם חברי כנסת הציבו תנאי בעייתי לחבירה משותפת: הכנסת נציג מטעם יחד, שלא קוראים לו אלי ישי. בבית מרן הגר"מ מאזוז דחו את ההצעה מכל וכל, ודרשו את הצבתו של ישי כמס' 2 לדרעי.

יש לציין כי בסקרים האחרונים שפורסמו שס נמצאת על גבול החסימה וזוכה ל-4 מנדטים – מה שמעלה סימני דאגה בקרב ראשי התנועה לגבי אפשרות שהתנועה תמחק בבחירות הקרובות.

משס מסרו: להד"ם.

בהודעה שפרסם הבוקר אלי ישי, יו"ר 'יחד', הוא תוקף את יו"ר ש"ס אריה דרעי ומבהיר כי אך ורק אופציית הריצ'רץ' עם נציגי ש"ס, היא הרלוונטית מבחינתו בשביל האחדות בין שתי הסיעות.

אלי ישי: "לפני כשנתיים, בחול המועד סוכות, הגיע הרב יעקב, בנו של חכם שלום כהן שליט"א, לביקור חג אצל מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז שליט"א. במהלך הביקור, הביע מרן רה"י את רצונו להביא לאחדות בציבור הספרדי והציע הסכם שלום בצורת ריצה משותפת בין ש"ס ל'יחד' על בסיס ריצ'רץ'. המטרה בהצעה כזו היתה לנצל את כל האלקטורט שיש לתנועת 'יחד' ולהביא כמה שיותר מצביעים עבור הרשימה המאוחדת.

"לצערנו הרב, למרות רצונו של הציבור הספרדי כולו, אריה דרעי התנגד בכל תוקף להצעת השלום ובחר במחלוקת על פני האחדות. כשרואים את מצבה של תנועת ש"ס בסקרים, כשהיא מתנדנדת סביב אחוז החסימה, הכאב גדול שבעתיים.

"הציבור החרדי עומד בפני האתגר – אולי הגדול ביותר שידע מימיו – חוק גיוס שמאיים על עולם התורה, וברור כי רק נציגות חרדית חזקה תוכל לחוקק חוק ראוי, שייטיב עם תלמידי הישיבות. למרות כל זאת, דרעי מעדיף לסכן את המשך קיומה של תנועת ש"ס, ובלבד שלרבבות מצביעי 'יחד', לא תהיה נציגות בכנסת.

"זה לא יעזור לו. תנועת 'יחד' בראשות אלי ישי תתמודד בבחירות לכנסת, ובעז״ה נבחר ונצליח. ההצעה שקיבל הרב יעקב כהן ממרן ראש הישיבה שליט"א, היא היחידה שרלוונטית גם היום, ומלבדה לא היה כל ניסיון נוסף מצידנו לחבירה אל תנועת ש"ס".

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יאלה

  כרגיל לא מפסיקים להיות שופרו של אלי ישי..נגד תנועת מרן(שס) ביחד עם קול ברמה

  דוד |
  הגב
 2. דיי טרבלסי

  נפלתי טרבלסקי.שס בפאניקה…??
  תתבגר.דיי.לא רוצים אותכם.
  רוצו לבד בלי פייק ניוז.
  דיי

  תוניסאים ביאוש |
  הגב
 3. גם אם תכתבו עוד 1,000 פעם ריצרץ ושטויות זה לא יעזור אלי ישי לא שווה 5,000 קולות.................!!!

  גם אם תכתבו עוד 1,000 פעם ריצרץ ושטויות זה לא יעזור אלי ישי לא שווה 5,000 קולות……………..!!!
  ואת הבדיחה אלי ישי חוץ מכמה כתבים חילונים שמחפסים אש ואתר אקטואליק אלי ישי לא מעניין אף אחד………..
  מה לעשות שיחפס עבודה אחרת נכון שלא הלך לא בחברת המוניות אבל יש לו עוד סיכוי ..
  אולי שהיה מנהל בכיסא רחמים למה הם לא רוצים אותו??????

  דוד מזוז |
  הגב
 4. שסניק

  כשסניק ותיק אני חושב שצריך להתאמץ מאוד בשביל השלום בציבור הספרדי ואין לי בעיה אם לגאון הרב מזוז ולקהילת כסא רחמים שהוציאה הרבה תלמידים מצויינים יהיה יצוג פוליטי בשס הוא באמת משכמו ומעלה. ואני באופן אישי מכיר ומוקיר אותו ואת משפחתו המורחבת שכולם אנשים טובים ומיוחדים.
  אבל קצת צניעות לא תזיק. ריצרץ זה באמת מוגזם ראינו במעוז שלהם בב"ב שקיבלו שיריון ל-2 ולא הסכימו ובסוף קיבלו רק אחד כששס כמעט קיבלה 7. תכלס בסוף היום אין איתם הרבה ציבור כשרוב הציבור מעדיף את שס שמרן הקים. מה שכן הם מנצחים נצחון מוחץ בתעמולה ובלוחות מודעות.
  דבר שני אלי ישי כשלעצמו זה סדין אדום לכל שסניק מצוי אחרי כל התככנויות שהיו. ואם שס תחזיר אותו על כל קול ששס תקבל ממצביעי אלי ישי היא תפסיד 2 שסניקים.
  אז צריך למצוא נציג בלי דם רע שיהיה מקובל על כולם.

  דרום |
  הגב
 5. מדומיינים

  תנועת יחד בבחירות המקומיות קבלה אולי שליש מהקולות שקבלה ש"ס
  הם יכולים לרוץ ביחד עם עוד אנשים שחיים בדמיונות וד"ל

  אשכנזי |
  הגב
 6. די עם הדמיונות

  גם אני דורש ריצר'ץ….בלי חלילה לזלזל באף אחד
  אין שום סיבה בעולם לתת לו ריצרץ ,בהגזמה הוא שווה 20000 קולות
  אז על בסיס מה הוא רוצה לקבל את זה? אני מדבר מספרים ועובדות
  לא תחושות ודמיונות..

  קובי |
  הגב
 7. מרן ראש הישיבה

  מאיר עיני ישראל הגאון הגדול הרב מאיר מאזוז שליט"א יאריך ה' ימיו בטוב ושנותיו בנעימים, יזכה להמשיך ולהפיץ תורה בתוכנו ויפוצו מעיינותיו חוצה

  בהצלחה לשלוחו נאמן ביתו יו"ר תנועת יחד אלי ישי היקר

  חרדי |
  הגב