כך תזמינו חשמלאי מוסמך

כך תזמינו חשמלאי מוסמך שתוכלו לסמוך עליו

בין אם אתם זקוקים להתקנה של תשתיות חשמל חדשות בעסק שלכם, שדרוג לחשמל תלת פאזי בבית, או פשוט לתיקון תשתית החשמל, הרי שאתם צריכים להזמין חשמלאי מוסמך בהקדם האפשרי. החשמלאי המוסמך הוא איש המקצוע אשר אמור לספק לכם את כלל שירותי ההתקנה והתיקון לתשתיות חשמל, ושימו לב כי רק לאדם כזה מותר בכלל לגשת לתשתיות החשמל ולעבוד עמן. השאלה היא, כיצד נדע להזמין את החשמלאי המוסמך הטוב ביותר למשימה? מהם הדברים שצריכים לעמוד לנגד עינינו? הנה כמה דברים שכדאי לא לפספס בזמן שבוחרים:

הדברים החשובים ביותר לבחירת חשמלאי

  • רישיון וסוג – קודם כל, כדי לבחור חשמלאי מוסמך, אתם צריכים לוודא שאכן יש לו רישיון הולם. לכל חשמלאי בכל דרג צריך להיות רישיון בתוקף. ברישיון גם כתוב סוג הדרג של החשמלאי. למעשה, יש סוגים שונים של דרגים, בהתאם חשמלאי מוסמך מטעם טופ חשמללסוג העבודות שלחשמלאי מותר לעשות. כך למשל, חשמלאי עוזר איננו כחשמלאי המוסמך – הוא רשאי רק להתלוות לחשמלאים אחרים בדרג גבוה יותר. דרג החשמלאי המוסמך, הוא דרג שמותאם לחשמלאים אשר יכולים לטפל בתשתיות חשמל עד למתח של 80X3 אמפר. ישנם אגב גם חשמלאים בדרג גבוה עוד יותר ממוסמך – למשל כשרוצים להתקין תשתיות חשמל לעסקים ולמפעלים, וכיו"ב, או כשרוצים לבצע ביקורות חשמל ברמה גבוהה. כך או כך – תמיד דואגים שהדרג יתאים לסוג העבודה.

 

  • זמינות – עוד דבר שחשוב מאד לדאוג לו כשיוצרים קשר עם חשמלאי מוסמך, הוא כמובן הזמינות שלו. הדבר במיוחד נכון כשמדובר על תיקון של תשתיות החשמל ו/או בדיקתן. במקרים הללו, אפשר שיש לנו בעיה עם החשמל בזמנים שאינכם בהכרח נוחים – כמו למשל שעות הבוקר המוקדמות, שעות הלילה, וכיו"ב. הדבר החשוב הוא שתמיד תהיה לכם דרך ליצור קשר עם חשמלאי אמין ומוסמך שגם יוכל להגיע בזמן. חשמלאים טובים, יכולים להיות זמינים עבורכם גם בשעות פחות נוחות, כדי לספק לכם שירותי חירום.

 

  • האם יש עליו המלצות? – גם זה צריך לעמוד לנגד עיניכם. לא מספיק שמדובר על חשמלאי מוסמך כפי שכתבו ברישיון שלו. צריך גם לוודא שיש עליו המלצות אמינות. כמובן שאם יש לכם מספר טלפון של חשמלאי אמין ומוסמך מחברים טובים או קרובי משפחה, זו דרך טובה מאד לאתר חשמלאי. עם זאת גם במקרים אחרים – חפשו כמה שיותר ביקורות באינטרנט על חשמלאים מוסמכים באזור המגורים שלכם, כדי שתבחרו היטב.

האם החשמלאי מוכן לתת לכם אחריות?

היבט נוסף אשר כדאי לשים לב אליו, הוא היבט האחריות. על כל תיקוני החשמל, גדולים וקטנים כאחד –  החשמלאי אמור לספק לכם אחריות מלאה, לפחות למשך שנה אם לא יותר מכך. ככל שהעבודות יקרות יותר וגדולות יותר, כך משך האחריות אף אמור להיות משמעותי יותר. לכן, הקפידו לפנות רק לחשמלאי מוסמך לאחר בדיקה של מחירון חשמלאים שעושה עבודות ומספק תעודת אחריות עליהן!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.