"חששנו מהתפרצויות של שרה נתניהו, בפרט אחרי ששתתה אלכוהול"

כך טוען גיא אליהו, עובד תחזוקה לשעבר במעון ראש הממשלה, בתצהיר שהגיש היום לביה"ד האזורי לעבודה בירושלים במסגרת תביעה שהגיש עובד אחר – מני נפתלי, שהיה אב הבית במעון רה"מ

"מצבי-הרוח המשתנים של גברת שרה נתניהו הובילו לצעקות, עלבונות והתנהלות לא הולמת שלה כלפיי וכלפי עובדים אחרים במעון. כל אלה יצרו אווירה של פחד בקרב העובדים במעון ראש הממשלה, שחששו להיות קורבנות בתקריות פעוטות שהובילו להתפרצויות זעם קשות, ובפרט לאחר שגב' נתניהו שתתה כמויות משמעותיות של אלכוהול, שאני ועובדים אחרים העלנו לחדרה מדי יום" – כך טוען גיא אליהו, עובד תחזוקה לשעבר במעון ראש הממשלה, בתצהיר שהגיש היום (א') לביה"ד האזורי לעבודה בירושלים במסגרת תביעה שהגיש עובד אחר – מני נפתלי, שהיה אב הבית במעון רה"מ נגד מעון ראש הממשלה.

יצוין כי גם אליהו עצמו מנהל תביעה נגד המעון ונתניהו בגין תקופת עבודתו בבית רה"מ. נפתלי, ששימש כמאבטח האישי של שרה נתניהו וילדיה ובהמשך נבחר לתפקיד אב הבית של בית ראש הממשלה, התפטר מעבודתו בבית נתניהו לפני כשנתיים.

במארס 2014 הגיש נפתלי לבית הדין לעבודה תביעה בסך מיליון שקל נגד נתניהו ומשרד ראש הממשלה. התביעה כללה טענות על העסקה פוגענית וקיפוח זכויות וכן תיאורים על השפלות, אמירות גזעניות והתקפי זעם לכאורה מצד אשת ראש הממשלה.

בתצהיר שהגיש לאחרונה פירט נפתלי את תלונותיו על היחס שלטענתו קיבל מהזוג נתניהו. בין היתר טוען נפתלי כי נתניהו ראתה בכל העובדים בעיה הגיינית ודרשה מהם להחליף בגדים 3 פעמים במהלך יום עבודה. למעשה, לפני שהם נכנסו לחדר השינה, הם התבקשו לשטוף את גופם.

בנוסף, נפתלי טוען כי נתניהו דרשה מכל עובדי המעון לכנות אותה "גברת" והחתימה אותם על טופס שמירת סודיות.

באחד האירועים הנטענים שפירט נפתלי בתצהירו נטען כי כשאשת ראש הממשלה גילתה שאחת העובדות ארזה בטעות כמה ביצים בשקית אחת, "היא דרשה מנפתלי לחזור למטבח עם העובדת ותוך 20 שניות לדאוג שהעובדת תארוז כל ביצה בשקית נפרדת".

נפתלי טוען כי הוא הועסק באופן פוגעני, כי בית ראש הממשלה לא עמד בהתחייבויות כלפיו לקבלת תקן קבוע, וכי לא קיבל פיצוי בעבור שעות עבודה וימי עבודה חריגים – אבל עיקר התביעה הוא תיאור המתרחש, לדבריו, בביתו של בנימין נתניהו.

בכתב ההגנה שהגישו ראש הממשלה והמדינה באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים, הם ביקשו לדחות את תביעתו של נפתלי. לטענת נתניהו, "במשך כל תקופת העסקתו נמצאו ליקויים רבים בעבודתו של נפתלי כאב בית בבית ראש הממשלה. בהזדמנויות שונות התנהג נפתלי בבוטות או באלימות כלפי עובדים בבית ראש הממשלה ולא מילא את תפקידו כראוי".

לפני כחודש קיבל ביה"ד לעבודה את בקשת רה"מ בנימין נתניהו והפרקליטות לדחות את פתיחת הליך משפטו של אב הבית לשעבר במשכן ראש הממשלה מני נפתלי לתקופה שלאחר הבחירות.

היסטוריה של תביעות משפטיות. צפו בכתבה – באדיבות רשת

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.