תסריט הבלהות: לפיד יזנק ל-17 מנדטים וידרוש רוטציה

במחנה הציוני חוששים מהתחזקות לפיד ומפנים אצבע מאשימה כלפי לבני, במחנה הציוני חוששים מתסריט שלפיד יגרוף מנדטים על חשבון המחנה הציוני וידרוש רוטציה

במחנה הציוני חוששים מהתחזקות לפיד ומפנים אצבע מאשימה כלפי לבני, שהופכת להיות לנטל עבור המחנה הציוני, סקרים שהגיעו לידי ראובן אדלר, האסטרטג הראשי של המחנה הציוני, קובעים כי הסכם הרוטציה שחתם יצחק הרצוג עם לבני עולה למחנה בארבעה מנדטים. במידה ולבני תוותר על ההסכם הזה, ארבעה מנדטים עשויים לנדוד למחנה הציוני ולהכריע את הבחירות. "הכל תלוי בה", אומרים ראשי המטה, אבל לבני לא מוכנה לוותר.

מול החשש מלבני, במחנה הציוני חשים כי לפיד שותה להם בקשית מנדט אחר מנדט, על פי הפרסום  של  שלום ירושלמי במעריב יאיר לפיד נוסק בסקרים במחנה לפיד סבורים שהוא עשוי להגיע ל-17 מנדטים בקלפי ולשחזר את ההישג שהיה לו בבחירות הקודמות.

במערכת הפוליטית עדיין לא שוכחים את ההסכם הסודי בין כחלון ליברמן ולפיד להפיל את נתניהו, במידה ולפיד ישחזר את ההישג המדהים שלו, לא מן הנמנע שהגוש המדובר יתאחד סביב לפיד בדרישה לרוטציה בראשות הממשלה.

לפיד עובד קשה בשטח יחד עם תקציב בלתי מוגבל כמעט ותקשורת מפנקת במיוחד, שמקדמת את המסרים שלו בכל דרך אפשרית. "בקצב הזה הרוטציה האמיתית תהיה בין נתניהו ולפיד", העריך, אחד מראש המטה.

לבני, טוענת כי בעקבות הברית שכרתה עם הרצוג, המחנה הציוני זינק במספר המנדטים, אולם במחנה הציוני לא קונים את התירוצים,   "הציבור חיפש אלטרנטיבה לנתניהו וכל חיבור אחר היה זוכה לאותה תגובה ציבורית. חיבור בין המחנה הציוני ולפיד היה מניב 34 מנדטים. זה נבדק בסקרים. חיבור בין לפיד וכחלון היה מעניק לשתי המפלגות 25 מנדטים. כך גם כל חיבור אחר", אמרו הגורמים לשלום ירושלמי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.