חשש בקהילות חסידיות וליטאיות בצפת מהצבת 'מועמד קש' חרדי

גורמים בקהילות הכלל-חסידי ו'דגל התורה' בצפת הביעו אמש חשש בפני 'חדשות צפת', כי ראש העיר המכהן, אילן שוחט, יציב 'מועמד קש' חרדי כדי להפריע למועמד הקיים

גורמים בקהילות הכלל-חסידי ו'דגל התורה' בצפת הביעו אמש חשש בפני 'חדשות צפת', כי ראש העיר המכהן, אילן שוחט, יציב 'מועמד קש' חרדי כדי להפריע למועמד הקיים.

כזכור, אליעזר לזר – חבר מועצת העיר ונציג הכלל-חסידי בצפת, הכריז בזמן האחרון על התמודדותו לראשות העיר צפת. בלזר תומך ציבור רחב ומגוון מכלל גווני הקשת בעיר, המבקש להחליף את ההנהגה הישנה בהנהגה חדשה וצעירה.

לזר, עומד מאחורי מפעל-אדירים ששמו 'קופת רבי לייב' שחילק בשנים האחרונות מיליונים רבים לאלפי תושבים בצפת. בכך נתפס בעיני רבים כמנהיג חברתי גדול.

אמש, ממול המטה של לזר שברחוב פרומצ'נקו בעיר, הקים שוחט את מטה הבחירות שלו, תחת הכותרת: "מאמין בצפת, כל יום מחדש". במהלך השקת המטה, תקף שוחט את לזר חריפות.

בחודשים האחרונים עושה לזר חריש עמוק בציבור הכללי בצפת, כאשר מחג הפסח הוא עשה חוגי-בית רבים בשכונות העיר. בזמן האחרון הוא מחזק אפוא את מעמדו בעיר וזוכה לתמיכה רחבה של תושבים, אישי ציבור ובעלי עסקים מהמגזר הכללי שרואים בו מחליף ראוי להנהגה הנוכחית.

בשל התחזקותו המפתיעה במגרש הזה – מגרשו הטבעי לכאורה של שוחט, גובר החשש, המגובה באמירות שונות מאחורי הקלעים, כי שוחט יציב 'מועמד קש' חרדי, כנראה מסיעת 'שלומי אמונים' בעיר, רק כדי להפריע למועמד הקיים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.