חשש בקואליציה: "ההסתבכויות של אורן חזן עלולות לעלות לנו ביוקר"

ראשי מפלגות הקואליציה חוששים מאוד כי ההשעיה שגזרה ועדת האתיקה על ח"כ אורן חזן, בתוספת פרשת התצהירים הכוזבים, עלולות לגרום לח"כ שלא להשתתף בהצבעות קריטיות לקואליציה. בכיר ב'יהדות התורה' קורא לשקול את הרחבת הקואליציה: "היציבות של קואליציית ה-61 מבורכת. הבעיה היא שהשמיכה קצרה מידי. תקלה אחת והכל מתמוטט"

ההסתבכויות האחרונות של ח"כ אורן חזן מדירות שינה מעיניהם של ראשי הקואליציה: בליכוד חוששים שהשעייתו של חבר הכנסת אורן חזן מדיוני הכנסת תשבש את תפקוד הקואליציה. כך מדווח הבוקר עיתון 'הארץ'.

ע"פ הדיווח, אף שחזן לא הושעה מהשתתפות בהצבעות, בליכוד חוששים כי הוא "ייעלם" מהן. "במציאות שבה הרוב שלנו שברירי ותלוי בקול של חזן, ההשעיה שלו יכולה לפגוע בתפקוד של הקואליציה כולה…אי אפשר לצפות ממנו שישב מחוץ למליאה שעות ארוכות בשבועות הקרובים וייכנס אליה רק כדי להרים אצבע. גם הייאוש שלו עלול לגרום לו להחמיץ במכוון הצבעות קריטיות", צוטטו אנשי במפלגה.

גם במפלגות החרדיות חוששים מהתרחיש האמור. בכיר ב'יהדות התורה' אמר הבוקר ל'קוקר' כי בשל ההתפתחויות יש לחתור להרחבת הממשלה.

"זה לא סוד שאנחנו מאוד אוהבים את היציבות והיעילות של הממשלה הנוכחית. הבעיה שהשמיכה קצרה מידי וכל תקלה קלה עלולה למוטט הכל", דברי הבכיר.

יצוין כי מרכזת האופוזיציה, ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני), הבהירהאמש כי אף אחד מחברי סיעות האופוזיציה לא יתקזז עם חזן. "אלה חברי מפלגתו של ראש הממשלה, שייקח אחריות", מסרה.

כזכור, אמש החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להשעות את חזן מפעילות בכנסת למשך חודש, בשל התקרית שבה לעג לח"כ קארין אלהרר (יש עתיד), אותה האשים בהצבעה כפולה. בתקופת ההשעיה חזן לא יורשה להשתתף בדיונים במליאה או להגיש הצעות חוק.

מוקדם יותר רשם חזן הסתבכות נוספת – חמורה יותר מקודמותיה: דו"ח מבקר המדינה קבע שהגיש לו ביודעין תצהיר שקרי – ובכך עבר עבירה פלילית שעונשה עד שלוש שנות מאסר.

המבקר יוסף שפירא ציין כי חזן הצהיר שלא גייס תרומות ולא הוציא כספים בעת הבחירות המקדימות בליכוד, אלא שבדיקת המבקר העלתה כי מסע הבחירות של חזן כלל הדפסת שלטים, הפצת כרטיסי ביקור, שליחת גלויות וחלוקת מדבקות וחולצות בעלות גבוהה. שפירא דחה את טענת חזן, שלפיה פעולות אלו מומנו על ידי בני משפחתו בלא ידיעתו ולכן חשב כי לא היה עליו להצהיר עליהן. המבקר הטיל על חזן קנס בסך 5,000 שקלים והבהיר כי הממצאים בעניינו הועברו ליועץ המשפטי לממשלה, שעשוי להורות למשטרה לפתוח בחקירה נגד הח"כ.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אולי שחיים כץ שהכניס אותו לרשימת המומלצים שלו יקח על המחדל הזה אחריות ?

    היי טק |
    הגב