האם סגן נשיא ארה"ב מייק פנס יגיע לישראל בשבת?

גורמים חרדים חוששים מפני חילולי שבת גדולים בעת ביקורו של סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בישראל

גורמים חרדים חוששים מפני חילולי שבת גדולים בעת ביקורו של סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בישראל. לפני זמן קצר פורסם כי פנס יגיע לביקור מדיני בישראל, בעוד כשבועיים ב-22 בינואר. לפני כן פנס יעצור בקהיר, עמאן. כאשר בנתיים רמאללה אינה על הלו״ז. בנתיים לא ברור האם פנס ינחת  בישראל ביום השבת.

גורמים חרדים עמם שוחחנו הביעו חשש מפני חילולי שבת בעת ביקורו שעשוי לחול ביום השבת, יש לציין כוחות גדולים של משטרה, צבא ושב"כ יאבטחו את הביקור המדיני.

לפני כחודש, יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין הפיץ מכתב לכלל חברי הכנסת ובו הפציר בהם להיות נוכחים במליאת הכנסת בעת נאומו של סגן נשיא ארה״ב מייקל פנס.

במכתבו ציין אדלשטיין כי מדובר באירוע חשוב הנערך לבקשת סגן הנשיא – ושמטרתו להביא לידי ביטוי את היחסים החמים בין ישראל לארה"ב.

"נוכחותם של כלל חברי הכנסת בישיבה הזו חשובה מאין כמוה", הדגיש יו"ר הכנסת והוסיף, "הנעדרים ממנה יפגעו בתדמית הכנסת, יביעו זלזול באינטרסים החיוניים של מדינת ישראל ולא פחות חמור מכך: יאכזבו את אלו ששלחו אותם לבית הזה – אזרחי ישראל. עיניהם יצפו לראות האם ביום חמישי נכבד את תפקידנו ונמלא את המליאה או שנאלץ לחזות שוב בתמונות המבישות של המליאה המרוקנת".

בהמשך כותב אדלשטיין, "האחריות להצלחת האירוע מוטלת על כל אחד ואחת מאיתנו באופן אישי. אני מצפה מכם לעשות כל מאמץ ולהגיע לישיבה המיוחדת".

מוקדם יותר, בישיבת נשיאות הכנסת אמר אדלשטיין, "אני לא מבין איך אנשים לא יכולים לבוא לשמוע את סגן נשיא ארה"ב. לא יכול להיות שהתקשורת תתעסק בקרחות במליאה".

כזכור, הרשימה המשותפת כבר הודיעה כי תחרים את נאום פנס, לאור ההכרה האמריקנית בירושלים כבירתה של מדינת ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.