חשש למחלה מדבקת: אב חרדי ובתו אושפזו בבית החולים לאחר שטבלו במשושים

לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת הגיעו הגיעו הערב אב חרדי(43) ובתו (18), תושבי צפת, הסובלים מתסמינים של חום, צמרמורות, כאבי ראש, כאבי בטן ושלשולים. השניים נדבקו ככל הנראה במחלת לפטוספירוזיס (מוכרת גם בתור ״עכברת״) לאחר שטבלו במשושים

לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת הגיעו הגיעו הערב אב חרדי(43) ובתו (18), תושבי צפת, הסובלים מתסמינים של חום, צמרמורות, כאבי ראש, כאבי בטן ושלשולים.

השניים סיפרו לצוות הרפואי, כי לפני עשרה ימים, בילו בבריכת המשושים ברמת הגולן ובהמשך לפרסומים היום, אודות החשש להידבקות ממחלת לפטוספירוזיס (עכברת) במקורות מים טבעיים בגולן, החליטו להגיע לבדיקות בחדר המיון במרכז הרפואי זיו.

האב והבת נמצאים כעת בבדיקות שישלחו לפיענוח. יאושפזו לטיפול והשגחה במחלקה פנימית. בנוסף מאושפז בבית החולים בחור שהגיע מוקדם יותר לחדר המיון.

משרד הבריאות בודק מספר של מקרים שנדבקו ככל הנראה במחלת לפטוספירוזיס (מוכרת גם בתור ״עכברת״) .
מקור המחלה ככל הנראה במקור מים ברמת הגולן.

"המשרד בודק ויעדכן שיתקבלו תוצאות מעבדה מדוייקות. המשרד פועל בשיתוף רשות הטבע והגנים והרשויות המקומיות" נמסר ממשרד הבריאות.

בכל מקרה יש לפעול בהתאם לשילוט במסלולי טיולים ברמת הגולן, ומומלץ שלא להיכנס למקווי מים עומדים.

מרשות הטבע והגנים נמסר כי הנושא בבדיקה, וכי הנחלים זוויתן וזאכי נסגרו למטיילים בשבועיים האחרונים לאחר שנמצאו בדיגום רמות חריגות של חיידקי קולי.

מוקדם יותר דווח כי צעיר כבן 20 אובחן כחולה במחלה בבית החולים זיו שבצפת.

ד"ר שמעון אדלשטיין, יועץ לבקרת זיהומים ומחלות זיהומיות במרכז הרפואי זיו בצפת, אמר כי "הלפטוספירוזיס ,עכברת, הינה מחלה זיהומית חיידקית הנגרמת על ידי חיידקים פתוגניים סלילוניים, המפושטת בכל העולם, הנגרמת מהפרשת החיידק דרך דרכי השתן של חיה – בעיקר עכברים, חולדות וכדומה".

ד"ר אדלשטיין הוסיף כי זו "מחלה זואונוטית, המועברת לאנשים ובעלי חיים אחרים כמו כלבים ופרות באמצעות הפרשות למקורות מים. הדלקת מתקיימת בכליה של החיה הנגועה, כאשר החיה עצמה אינה חולה אלא רק נושאת את המחלה. אדם או חיה, הנחשפים למקורות מים נגועים על ידי הפרשות החיה הנגועה, באמצעות פצעים חשופים, שטיפת עיניים, או בליעת המים וכדומה – עלולים להידבק במחלה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרבה מקומות בצפון מזוהמים השנה!

    יש התראות על כך ואנשים בכל זאת נכנסים!

    זה פשוט חוסר אחריות |
    הגב