חשש לפיטוריהן של 120 נשים חרדיות באלעד

עשרות רבות של נשות אברכים באלעד, חוששות בימים האחרונים לעתידן הכלכלי, לאחר שחברת "הוט מובייל" שוקלת לסגור את מוקד השירות הגדול שלה בעיר, ובכך בעצם לפטר עשרות נשים חרדיות שעבדו במוקד, כ-120 במספר.

החברה שוקלת להעביר את פעילות המוקד למוקדים אחרים בארץ, ובכך להותיר את רוב הנשים החרדיות המועסקות שם, ללא עבודה ופרנסה לצדה.
המוקד קיים כבר כשש שנים בעיר. זהו מוקד הנותן שירות ללקוחות, ועד היום עובדותיו זכו לקבל שבחים על עבודתן המסורה, ביחס למוקדים אחרים של החברה.

חלק גדול מהן, הן אמהות למשפחות ברוכות ילדים, וכעת חוששות כי הן עומדות לפני שוקת שבורה. חברת כח האדם המעסיקה אותן, הודיעה להןן לאחרונה כי אינה מתכוונת להאריך את חוזי העבודה שלהן, וכי נשקלת האפשרות לסגור את המוקד באלעד.
"התחושה היא של ייאוש וחוסר אונים. העובדות פנו למנכ"ל החברה, לבכירים בצמרת הוט מובייל במכתבים אבל לא קיבלו תשובה בעניין. עבור מרבית הנשים סגירת המוקד הוא גזר דין מוות מבחינה כלכלית", טוען גורם במוקד ל'מאקו', "לא יתכן שהמדינה מצד אחד מעודדת יציאת נשים וגברים חרדים לעבודה ומצד שני סוגרים מוקד שבו עובדות נשים חרדיות שעושות עבודה מדהימה ונותנות שירות הכי מהיר בחברת הוט. הבנות חיות בחוסר וודאות מוחלטת. זו תהיה טעות גדולה לסגור את המוקד הזה".

הנשים אף שלחו מכתבים בעניין לשר התמ"ת נפתלי בנט ולח"כים החרדיים, בהם כתבו כי ,דווקא בתקופה שבה שמים במרכז סדר היום הציבורי את עידוד התעסוקה במגזר החרדי סוגרים מוקד שמעסיק 120 נשים איכותיות שרוצות לעבוד ולהתפרנס בכבוד… רובנו נשואות, אימהות לילדים, נשואות לאברכים – מפרנסות יחידות. סגירת המוקד אינה בשל פשיטת רגל של הוט מובייל, ההיפך החברה כרגע משקיעה ומגייסת עובדים חדשים במוקדים אחרים". עוד הבהירו: "אנו מעוניינות להמשיך לעבוד, לתרום לחברה להתפרנס בכבוד ולא להכנס למעגל האבטלה".
מחברת 'הוט מובייל' מסרו בתגובה כי "הנושא נמצא בבחינה וטרם התקבלה החלטה סופית בעניין".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כנראה זה בעידודו של ימח שמו וזכרו לפיד הרשע שנשים שבעליהן אברך לא יעבדו וככה הוא יצטרך לעזוב את הגמרא ולצאת לעבוד הוא יותר גרוע מהמן

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב