טרור יהודי: תינוק פלסטיני נשרף למוות, השרים מגנים בחריפות (וידאו)

השב"כ, משטרה וכבאות חוקרים הצתה של בית בכפר דומא סמוך לשכם לפנות בוקר (שישי).שם 4 בני משפחה נפגעו, ואחד מהם – תינוק בן שנה וחצי נספה – במקום רוססו כתובות נאצה כגון "נקמה" ו"יחי המלך המשיח". תושב הכפר הוסיף: "ראינו ארבעה מתנחלים שנמלטו מהאזור, וברחו לכיוון ההתנחלות מעלה אפרים ליד הכפר". צפו בוידאו מהזירה, וגינוי השרים

חשש מהתלקחות בגדה בעקבות פשע שנאה שנעשה ככל הנראה על ידי יהודים, השב"כ, משטרה וכבאות חוקרים הצתה של בית בכפר דומא סמוך לשכם לפנות בוקר (שישי).שם  4 בני משפחה נפגעו, ואחד מהם – תינוק בן שנה וחצי בשם עלי דוואפשה – נספה.

יש לציין כי במקום רוססו כתובות נאצה, על פי  סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" נטען כי מתנחלים השליכו בקבוקי תבערה לעבר בית בכפר דומא דרומית לשכם, כתוצאה מכך,:התינוק מת,  ילד בן 4 שמצבו מוגדר קשה סובל מכוויות  שני ההורים נפצע קשה, וסובלים מכוויות ב-70% מגופם.

השרים מגנים את הפיגוע (באדיבות רשת)

מסוק צבאי פינה את האב לסורוקה ואת האם והילד לתל השומר.

מבית החולים שיבא (תל השומר) נמסר כי מצבם של האם והילד בן ה-4 מוגדר אנוש: האם מטופלת בחדר הלם והתינוק בטיפול נמרץ ילדים.

נהרג

במערכת הביטחון נערכים לקראת הפרות סדר בכל יהודה ושומרון. בירושלים הוגברה היערכות במזרח העיר, בעיר העתיקה ובהר הבית לקראת תפילות יום השישי מחשש למהומות והפרות סדר עם סיום התפילות במסגדים בעקבות הפיגוע היהודי ליד שכם.

מדובר צה"ל נמסר כי "מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי חשודים הציתו בתים של שתי משפחות פלסטיניות בכפר וריססו כתובות בעברית". כוחות צה"ל החלו בסריקות אחר המפגעים ומצהל נמסר כי הם "עושים כל שביכולתם על מנת להביאם לדין במהירות האפשרית, ולמען מאמץ זה הוקפצו כוחות בצה"ל".

בצבא כינו את המעשה "טרור יהודי" וגינו בתוקף כל מעשה אלימות ביהודה ושומרון. "צה"ל וגופי הביטחון ימשיכו לפעול למען שמירת הסדר והביטחון באזור יהודה ושומרון", נמסר.

נהרג 2

מפקד מחוז ש"י, ניצב שלומי מיכאל, אמר בזירת האירוע כי "כל צמרת הפיקוד של המחוז נמצאת כאן, מדובר באירוע חמור ביותר. משטרת מחוז ש"י תפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה ואת היחידות המיוחדות של המחוז. אנחנו נעשה הכל בכדי לתפוס את אותם רוצחים".

ככל הנראה מדובר בשני רעולי פנים לפחות, שהציתו שני מבנים: אחד מהם היה נטוש, והשני הוא בית המשפחה. שלושה מבני משפחתו של התינוק נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי בבית החולים רפידיה בשכם – משם הועברו במסוק לטיפול רפואי בישראל.

גורם פלסטיני הוסיף כי במקום רוססו כתובות נאצה כגון "נקמה" ו"יחי המלך המשיח". תושב הכפר הוסיף: "ראינו ארבעה מתנחלים שנמלטו מהאזור, וברחו לכיוון ההתנחלות מעלה אפרים ליד הכפר".

ראש המנהל האזרחי, תא"ל דוד מנחם, .שהיה בזירה אמר כי "מדובר באירוע חמור וקשה שראוי לכל גינוי". בנוסף הדגיש מנחם כי כוחות הביטחון פועלים במלוא המרץ על מנת לתפוס את האחראים לביצוע המעשה, ובנוסף המנהל האזרחי מתאם את העברת הפצועים לבית חולים בישראל.

תגובות במערכת הפוליטית

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הודיע כי "ההצתה ורצח התינוק הפלסטיני עלי דוואפשה הלילה בכפר דומא הם פיגוע טרור קשה ביותר שאיננו יכולים לסבול, ואנו מגנים אותו מכל וכל. בשעה זו עושים כוחות הביטחון – מאמץ עילאי ללכוד את הרוצחים. אנו נרדוף אותם עד אשר נניח עליהם את ידנו".

שר החינוך נפתלי בנט אמר כי הצתת הבית בכפר דומא היא "לא פשע שנאה, ולא 'תג מחיר' – זהו רצח". בנט קרא לכוחות הביטחון "לפעול בנחרצות להגיע לרוצחים על מנת להענישם במלוא חומרת הדין".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, גינה את פשע השנאה: "מותו של התינוק ושריפת הבתים הם אסון נורא. זה טרור לכל דבר מהסוג הגרוע ביותר". הרצוג השווה את האירוע ל"מקרה אבו חדיר שחוזר על עצמו ומחייב אותנו ללבוש שק ואפר".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ימותו המחבלים התקשורתיים
  וירקבו

  אני מחכה לבצלם שיבואו לצלם את הפיגועי אבנים שהערבים עושים |
  הגב
 2. יש לאנשים האלה דין של "רודף" ובגלל הטפשות שלהם אנחנו ח"ו עתידים לסבול. עכשיו בטח תהיה לצד השני סיבה לפתוח במלחמה, הרי רק לזה הם חיכו. מקווה שזה יעבור בשלום.

  מזועזע |
  הגב