חשש: משקיעים חרדים איבדו את כספם ב'יוטרייד'

מהודעת הרשות לני"ע עולה כי קיים חשש שכספי המשקיעים – בהם חרדים רבים – ירדו לטימיון למרות הדוחו"ת החיוביים של החברה {תרמית 'פונזי'}

דו"ח חמור של רשות ניירות ערך על התנהלות חברת יוטרייד חושף תרמית 'פונזי' (שימוש בכספי משקיעים חדשים להחזרת כספים למשקיעים קודמים ורישום כוזב של יתרת הכספים בחברה) בבית ההשקעות יוטרייד, כך מפרסם אתר 'גלובס'.

ע"פ הפרסום, בעוד שבספרי יוטרייד רשומים יתרות כספים של משקיעי החברה בסך של 12 מיליון דולר (כ-46.4 מיליון שקלים) הרי שבחשבון הבנק של החברות מצוי סכום של 300 אלף שקל בלבד. אתמול, הורה ביהמ"ש להפסיק את פעילות יוטרייד.

"עניינה של בקשה זו הוא פעילות ניהול תיקים ללא רישיון המבוצעת ע"י יוטרייד תוך גיוס מאות משקיעים מקרב הציבור הרחב, וגרימת הפסדים כספיים נכרים במסגרת הפעילות האמורה. בביקורת שנערכה בשבוע החולף מצאה הרשות כי למרות שיוטרייד התחייבה לרשות באופן מפורש לחדול מפעילות של ניהול תיקים ללא רישיון, בפועל היא ממשיכה בה, ויתרה מכך – כספי משקיעים חדשים המגויסים על ידה כיום אינם מושקעים ככל הנראה כלל עבורם, ובהתאם להתחייבות החברה, אלא "מוסטים" ממטרתם המקורית ומשמשים של החזר כספים של משקיעים קודמים הדורשים את כספם", נאמר בהודעת הרשות לניירות ערך.

בהמשך מפרטת הרשות את הליקויים והחשדות להונאה שהתגלו במהלך הבדיקה, מהם עולה כי בית ההשקעות מסכן באופן מודע כל משקיע חדש בשם בו את כספו.

"מן האמור לעיל עולה כי כל עוד לא יוכח אחרת, חלק ניכר מכספם של המשקיעים הרבים שהשקיעו את מיטב כספם ביוטרייד ירד לטימיון, וקיים ספק אם יוחזר להם אי פעם. ככל הנראה משקיעים אלה עדיין אינם מודעים למצבם הקשה שכן מוצג להם כי חשבונם עדיין מצוי ביתרה חיובית, בעוד שלמעשה – על פי ממצאי הביקורת – לחברה אין יכולת להשיב להם את הכספים", מסכמת הרשות.

יצוין כי בית ההשקעות 'יוטרייד' נחשב פופולרי במגזר החרדי. רבים נוהגים להשקיע בו את כספם והחברה יוצאת מעת לעת בקמפיינים פרסומיים בכלי התקשורת החרדים השונים.

עתה נותר לקוות כי כי המשקיעים יקבלו את כל כספם חזרה, ובמידה ולא – שיצליחו להציל מה שיותר מההשקעה שלהם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.