חשש עולמי: 'אל קעידה' מבריח פעילי טרור מבתי הכלא

האינטרפול מזהיר מפני מעורבות של ארגון אל-קאעדה בשורה של בריחות מבתי כלא בעיראק, לוב ופקיסטן. מההודעה שפרסמה אמש (מוצ"ש) המשטרה הבין לאומית עולה כי קיימת התרעה ביטחונית עולמית בעקבות בריחתם של מאות טרוריסטים ועבריינים מבתי כלא באותן מדינות.
בהודעה שיצאה ממטה האינטרפול בליון שבצרפת, הארגון מייעץ למדינות ברחבי העולם לגלות "ערנות מוגברת", בשל מקרי בריחה מהכלא שהתרחשו בחודש האחרון בתשע מדינות שונות.

"במעורבות של אל-קאעדה בכמה ממקרי הבריחה, אנחנו ממבקשים מ-190 המדינות החברות במשטרה הבין לאומית סיוע כדי לברר את מהות הקשר של אל-קאעדה", נכתב בהודעה. האינטרפול מבקש מכל המדינות המשתפות איתו פעולה לדווח על כל אסיר שנתפס, זאת על מנת שניתן יהיה למנוע פעולות טרור נוספות.

כל זאת על רקע סגירתן מחר של 21 שגרירויות אמריקניות ברחבי המזרח התיכון בשל חשש לפיגוע נגדן. בנוסף, בריטניה הודיעה כי תסגור את שגרירותה בתימן למשך יומיים בשל חשש ביטחוני. עם זאת, לא ברור אם ההחלטה התקבלה בשל איום ספציפי על השגרירות הבריטית.
הבוקר פרסם הניו יורק טיימס כי תכתובות בין בכירים בארגון אל-קאעדה הן שהובילו להחלטת הממשל האמריקני להכריז על סגירת שורה של שגרירויות במזרח התיכון ובמדינות מוסלמיות נוספות החל ממחר.
לפי העיתון, בתכתובות שהצליחו שירותי הביון האמריקניים ליירט דנו הבכירים בארגון על ביצוע פעולות טרור במזרח התיכון, צפון אפריקה וצפון אמריקה. גורמים ששוחחו עם העיתון אמרו כי הימצאותם של מסרים בין בכירים אל-קאעדה בידי הרשויות בוושינגטון הוא דבר נדיר, בין אם המידע מגיע מסייענים, תכתובות דואר אלקטרוני או שיחות טלפון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.