הדיון לכבוד חב"ד בכנסת הפך לאלימות מילולית • צפו

כנסת ישראל ציינה היום יום מיוחד לכבוד כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע ולחסידות חב"ד, אך בשלב מסויים אירוע ספציפי העיב על היום המרגש: היח"צן חיים קליגר שעובד אצל הרב אהרונוב לא יכל להתאפק והחל לקרוא לעברו של לוי אדרעי קריאות זעם. צפו

כנסת ישראל ציינה היום יום מיוחד לכבוד כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע ולחסידות חב"ד, בסימן חצי יובל של כיסופים וגעגועים לרבי, שנפטר בתשנ"ב.

במסגרת היום המיוחד בכנסת, העלו חברי כנסת ושרים מכל סיעות הבית זכרונות, כולל יאיר לפיד ודב חנין, ודיברו על דמותו של הרבי שמלווה אותם עד היום ועל פעילותה של חב"ד.

את היום בכנסת אירחה חברת הכנסת שולי מועלם מסיעת הבית היהודי יחד עם אריאל למברג, מ"צעירי אגודת חב"ד" אלא שכאן התערב מקורבו של השר ליברמן, לוי אדרעי, חסיד חב"ד שנמצא רבות בכנסת, עשה תרגיל עוקף ללמברג ושיכנע (יחד עם עוד גורם בחב"ד) את מועלם שצריך להזמין עוד אנשים שלא הוזמנו, וטען כי "למברג לא מזמין מספיק אנשים" וכי צריך להעביר את האירוע לאולם אחר בכנסת, ובכך בעצם ניטרל את למברג ואגודת חב"ד כמארגנים של האירוע ומוביליו.

בשלב מסויים, חיים קליגר, איש היח"צ של הרב אהרונוב (ובעבר עובד עיתון 'המבשר' שבבעלות ח"כ מאיר פרוש, שניהל את הדיון), שכנראה נפגע מאדרעי בשל הנכתב בעיל, לא יכל להתאפק והחל לקרוא לעברו: "חתיכת טינופת, זבל מזובל". האירוע עצמו תועד על ידי אנשים שהשתתפו שם, ועורר מבוכה גדולה.

לוי אדרעי הגיב בשיחה ל'אקטואליק': "לא סינדלתי איש. ח"כ שולי מועלם אמרה לי תודה על פעילותי למען הכינוס החשוב הזה. ח"כ מאיר פרוש ביקש ממני לדבר, ובשלב הזה התנפל לעברי חיים קליגר והחל לגדף אותי".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עסקנים רדודים שלא מעניין אותם חבד רק הפרסום שלהם ולקוחותיהם

    יושבים עסקנים ורבים על הקרדיט בזמן שמאות בחורי ישיבה בחבד מתגייסים בכפיה לצבא והעסקנים לא נוקפים אצבע

    h |
    הגב