חתונת מורל ומוחמד: בית המשפט אישר לקיים את ההפגנה

שופטת משפט השלום בראשון לציון אישרה לקיים את הפגנת ארגון להב"ה נגד חתונתם של בני הזוג מורל מלכה ומחמוד מנסור

בית המשפט אישר את בקשת ארגון להב"ה לקיים  הפגנה במרחק של 500 מטרים ומעלה מאולם האירועים שבו מתקיימת החתונה.

נציגת המשטרה, מצדה, הציעה להקצות חניון הממוקם במרחק קצר יותר מאולם האירועים – כ200-150 מטרים בלבד מהמקום. 

אל בית משפט השלום בראשון-לציון הגיעו הבוקר (א') מחמוד ומורל, בני זוג מיפו, ערבי ויהודייה, שצפויים להינשא הערב. השניים עתרו לבית המשפט במטרה למנוע את ההפגנה המתוכננת של פעילי ארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש) מול אולם האירועים שבו הם מתכוונים לקשור את חייהם זה בזו. "הם מתרגשים מאוד, אבל מעט לא רגועים", אמר היום עורך דינם.

מורל (21) ומחמוד (26), אחרי זוגיות של 5 שנים החליטו להתחתן,  לאחר שההזמנה לחתונתם שהפיצו דרך הפייסבוק התפשטה במהירות, עד שהגיעה לידי ארגון הימין.

עוד בנושא:

ארגון להב"ה קורא להרוס את ערב חתונתם של מחמוד ומורל

עימות בשידור חי: הכלה והחתן הערבי מול מרזל

צפו: האב השבור מתחנן בדמעות: "מורן שלי, תבטלי את החתונה

חתונת מוחמד ומורל: בית המשפט יכריע

חתונת מורל ומוחמד: חמש מאות מאזינים זעקו: "גיוועלד

רוני דניאל בעד מורל ומוחמד: תנו להם להתחתן, ואל תפריעו

הנשיא מגבה את מוחמד ומורל: " מאחל להם בריאות ואושר"

חתונת מורל ומוחמד: בית המשפט אישר לקיים את ההפגנה

פניה למורל: "צפי בסרטון זה לפני שתעשי את טעות חייך"

פעילי הארגון פרסמו הודעה ברשתות החברתיות, הכוללת קריאה להגיע ולהפגין מול אולם השמחות. "נממש את זכותנו ונבוא למחות, יש מספיק בחורים יהודים", אמר השבוע בנצי גופשטיין, העומד בראש להב"ה.
"אני מקווה שבית המשפט יבין שהכוונה של הקומץ המאורגן היא לא רק להרוס את החתונה, אלא את הזכות לדמוקרטיה", אמר היום פרקליטם של בני הזוג, עו"ד יניב שגב. "הרצון האמיתי שלהם הוא להשתמש בבני הזוג כאיזשהו מנוף לעמדות הקיצוניות שלהם. אני מקווה שבית המשפט יבין שאסור לו לתת יד למעשה אנטי-דמוקרטי שכזה".
לדברי עו"ד שגב, בני הזוג לא חשים בנוח עם כך שהאירוע הפרטי שלהם הפך לנחלת הכלל. הוא מדגיש כי הוא אינו מתנגד לכוונת הארגון הקיצוני להפגין, אלא לרצונם לפגוע בשמחת בני הזוג, במה שאמור להיות היום המאושר בחייהם. "אין לי בעיה עם הפגנה – רק לא ברדיוס הקרוב למתחם. אנחנו לא מתנגדים למחאה, העתירה היא נגד הרס האירוע", מסביר עורך הדין.
במשטרת ראשון-לציון לא לוקחים סיכון ונערכים לאפשרות שיצטרכו לאבטח את המתחם שמחוץ לאולם השמחות על מנת למנוע את התפרעות המפגינים, אם וכאשר יאשר בית המשפט את מחאתם הפומבית.
לדברי עו"ד שגב, המשטרה דרשה מבני הזוג להוסיף עוד עשרות מאבטחים פרטיים שעליהם ישלמו בכספם. "עדיין לא שמענו על ביטולים של אורחים, אבל בהחלט יש אנשים שהביעו חשש", אומר שגב.
עו"ד איתמר בן-גביר, המייצג את ארגון להב"ה ואת העומד בראשו, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי עצם הבקשה לעתירה מהווה פגיעה בחופש הביטוי ובזכותם של אנשי הארגון להפגין נגד תופעת ההתבוללות. "בנצי גופשטיין נאלץ להתמודד עם בקשת סרק שהתכלית שלה אחת – לסתום פיות", טען בן-גביר.
בן-גביר דחה את הטענות לפיהן פעילי הארגון מתכוונים להתפרע או להפר את הסדר במהלך האירוע. "מדובר בהפגנה לגיטימית; לפי מה ששמעתי מי שמתכוונים להתנהג באלימות הם חבריו של החתן, ואז הגנה עצמית היא פעולה לגיטימית", הוא מדגיש. "המטרה של הארגון היא חינוכית – להציל את הכלה ולגרום לכל מי שחושבת לעשות צעד כזה לחשוב עליו שוב".
"לא שמעתי כדבר הזה אודות בקשה לצו מניעה של אזרח נגד אזרח המבקש למנוע מחאה", הוסיף בן-גביר בבית המשפט. "חיפשתי תקדימים, מצאתי אחד הנוגע למבקשים להציב אנטנה סלולרית. על כן, אנו מבקשים לדחות את הבקשה על הסף ולהטיל הוצאות משפט על מחמוד".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הם מ-פ-ח-ד-ים !!!

    כולנו בגדול בע"ה מגיעים הערב לאולמי "שמש אדומה" בראשל"צ להפגין ולמחות נגד אסון ההתבוללות שמתרחש כאן בארה"ק.

    השמאל הבוגדני, בסיועה האדיב של התשקורת המתיוונת, מנסים בכל דרך לסתום לנו את הפה. לא לחינם הם דואגים שוב ושוב לסגור לנו גם דפים בפייסבוק. "הם מ-פ-ח-ד-ים !!! מהתפלות שלנו-לאבינו שבשמים" !!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב