חתנו של טראמפ נפגש עם המלך עבדאללה

שליחיו של הנשיא טראמפ, קושנר וגרינבלט, נפגשו עם מלך ירדן במסגרת גיבוש התוכנית לשלום בין ישראל לפלשתינים

שליחיו המיוחדים של הנשיא טראמפ לאזור, חתנו ג'ארד קושנר ויועצו ג'ייסון גרינבלט, ממשיכים את סבב השיחות האזורי ואתמול נפגשו ברבת עמון עם מלך ירדן עבדאללה.

בהודעת הבית הלבן נאמר כי "בהתבסס על שיחות קודמות הם דנו בהגברת שיתוף הפעולה בין ארה"ב וירדן, בסוגיות אזוריות, במצב ההומניטרי בעזה ובמאמצי ממשל טראמפ למסד שלום בין ישראל לפלשתינים".

קושנר וגרינבלט מבקרים למעשה השבוע גם במצרים, בסעודיה ובקטאר וביום שישי הקרוב הם צפויים להגיע שוב לישראל. השניים מבקשים לגייס תמיכה בעולם הערבי לדיל האולטימטיבי שגיבש הממשל האמריקאי בשנה וחצי האחרונות.

מקורות בממשל סיפרו כי תוכנית ממשל טראמפ היתה נושא מרכזי גם בשיחה של ראש הממשלה נתניהו והמלך עבדדאלה שלשום בירדן. לדבריהם, המלך ביקש וקיבל מנתניהו ערובות כי בכל הסדר עתידי יישמר מעמדה של ירדן בירושלים. בהודעה הרשמית של לשכת נתניהו נאמר כי "ראש הממשלה חזר על מחויבותה של ישראל לשמירת הסטטוס קוו במקומות הקדושים בירושלים".

סוגיה נוספת שנדונה בהרחבה בין המנהיגים היא סיוע ישראלי לכלכלה הירדנית באמצעות פתיחת חסמים. בהודעת בית המלוכה השניים חתמו על הסכם שיאפשר יצוא גידולים חקלאיים ליהודה ושומרון.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.