ח״כ ינון אזולאי לראש הממשלה: שתלך לכל הרוחות…

נאום משעשע עם מסר מעניין נאם ח"כ ינון אזולאי בתגובה להצעת האי אמון של מפלגת יש עתיד. צפו

נאום משעשע נאם ח"כ ינון אזולאי בתגובה להצעת האי אמון של מפלגת יש עתיד.


ח"כ ינון אזולאי התחיל את נאומו ואמר "אדוני היושב ראש כבוד השרים חבריי חברי הכנסת. הצעת האי אמון הזו מזכירה לי סיפור על עיר מסוימת שנערכו בה בחירות לרבנות העיר בין שני רבנים שהתמודדו למשרה הנחשקת, בסיומו של הקמפיין אחרי שאחד מהרבנים זכה בבחירות ונבחר לרבה של העיר, הגיע אליו המתמודד השני ואיחל לו בריש גלי "שתלך לכל הרוחות" – כולם תמהו, איך כבוד הרב מדבר בצורה כזו? וכי כך הוא מאחל לרבה של העיר? שילך לכל הרוחות?
מיד הסביר הרב את דבריו ואמר: "כשאני מברך את רבה של העיר – "שילך לכל הרוחות" – אני מתכוון לברך אותו שיפוצו מעיינותיו לכל הרוחות – וכמאמר הפסוק: "ופרצת ימה וקדמה וצפנה ונגבה ונברכו בך כל משפחת האדמה".

ח"כ אזולאי הוסיף "הצעת האי אמון של 'יש עתיד', שנקראת: כישלון המסע המדיני של ראש הממשלה באירופה", רק לשמוע את הטקסט הזה זה התחלה של בדיחה לא מוצלחת. מפלגה שהיו"ר שלה, לפיד – בקושי מכיר את משכן הכנסת,
לפיד עסוק מזה למעלה משנתיים בבחירות הבאות. הוא בקושי מגיע לכנסת. אפילו פחות מחלק מהשרים – שלהם יש משרד ממשלתי לנהל. נוכחותו במליאה דלה בצורה קיצונית, והוא אף נקנס על כך. הוא חבר בוועדה אחת בלבד – וגם אליה בקושי מגיע.
לפיד לא מקדם חוקים ספציפיים ולא נושא דגלים ספציפיים, רק אמירות כלליות, שנשמעות נכון לאותו שבוע. בשנתיים האחרונות הגיש 0 שאילתות.
לפיד כן טס לחו"ל – בלי סוף. הוא אומר שהוא טס לייצג אותנו – אולם בדיקה קצרה מעלה כי מתוך טיסותיו – 0 – היו במשלחת רשמית של הכנסת – 0!".

לקראת סיום נאומו פנה ח"כ אזולאי לראה"מ ואמר "אדוני ראש הממשלה: עד היום ידענו שאתה ראש ממשלה טוב מאוד, כעת אנו מגלים שאתה גם שר חוץ מצוין שמדינת ישראל התברכה בו; רק כעת חזרת אלינו מביקור חשוב באירופה, ובהמשך לסיפור שבו פתחתי את דבריי, כולנו מברכים אותך ראש הממשלה: "שתלך לכל הרוחות" – מברלין לפריז וללונדון, לכל מקום.. – 'ופרצת ימה וקדמה וצפונה ונגבה'".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תמיכה מלאה ליבוביץ אשדוד.

    מילים כדורבנות חכ ינון אזולאי, אין עליך.

    דנדנ |
    הגב