טבח בסיני: 305 בני אדם נהרגו

מספר ההרוגים בטבח בסיני עלה ל-305 בני אדם, מתוכם 27 ילדים, גורם במצרים סיפר כי המחבלים שביצעו את הטבח האכזרי נופפו בדגלי דאע"ש תוך כדי ביצוע המתקפה

הרשויות במצרים הודיעו באופן רשמי כי מספר ההרוגים בטבח שאירע בתוך מסגד בסיני עלה ל-305 בני אדם, מתוכם 27 ילדים. 128 אנשים נוספים נפצעו. במצרים הגדירו את הפיגוע "כטבח הגדול" ביותר שאירע במצרים בשנים האחרונות.

גורם במצרים סיפר כי המחבלים שביצעו את הטבח האכזרי נופפו בדגלי דאע"ש תוך כדי ביצוע המתקפה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוציא הודעה בו גינה את הפיגוע: "ישראל מגנה בחריפות את הפיגוע הנורא והנפשע שבוצע במסגד אלרוודה ליד אל-עריש ושולחת תנחומים בשם אזרחי ישראל לנשיא א-סיסי, לעם המצרי ולמשפחות ההרוגים". הוא הוסיף כי "הטרור יובס מהר יותר אם כל המדינות יפעלו נגדו יחד".

בכלי תקשורת ערביים מדווחים כי צבא מצרים פתח בסדרת תקיפות אוויריות שבוצעו אתמול באזורים שסובבים את העיירה א-ראודה שם חוסלו 15 מהמעורבים במתקפה.

הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי אמר כי "הסבל של הקורבנות לא היה לשווא ורק יוסיף לנחישות שלנו במאבק נגד הטרור", הוסיף.

מספר מחבלים נכנסו למסגד של הזרם הסופי, ופוצצו מטען שגרם הרס רב. בהמשך פתחו החמושים באש נגד המתפללים שניסו להימלט מהמקום.

לפי עדי ראייה שהיו בזירה, מתפללים שניסו להימלט מהפיצוץ במסגד נורו על ידי החמושים שהגיעו למקום ונפגעו. פעילים מקומיים של דאע"ש הגיעו למקום רכובים על ארבעה רכבי שטח, וחדרו למסגד שם ביצעו את הטבח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.