טבח בפלורידה: 50 הרוגים בפיגוע של דאע"ש

עומאר מאטין, בן 29, פתח באש אוטומטית בבר סמוך ל-02:00 תוך כדי שהוא לוקח בני ערובה. 50 נהרגו בטבח. נתניהו שיגר תנחומים, צפו במסיבת עיתונאים של אובמה

פיגוע באורלנדו, פלורידה: אדם חמוש בכלי נשק רבים נעצר בדרכו למצעד התועבה בלוס אנג'לס.

צפו באדיבות רשת

המחבל עומאר מטין (29) למוקד החירום 911 ונשבע אמונים לדאע"ש – כך אומרים הערב (ראשון) גורמים בכירים בממשל האמריקני.

עומאר מאטין, בן 29, פתח באש אוטומטית בבר סמוך ל-02:00 (שעון מקומי)ופתח בירי לכל עבר תוך כדי שהוא לוקח בני ערובה – אך לא להרבה זמן, המחבל חוסל.
היורה, בן למהגרים אפגנים שגדל בפלורידה, הביע בעבר סלידה מאנשי הקהילה הגאה.

המשטרה הודיעה כי היא חוקרת גם קשר של מיטן לארגוני איסלאם קיצוני.

ג'ון אלאמו שהיה במועדון משחזר על הרגעים, "שמעתי 20, 40, 50 יריות", סיפר, "המוזיקה הפסיקה". לדברי חוגג נוסף, רוב ריק, התקיפה אירעה זמן קצר לפני סגירת המועדון. "כולם בדיוק שתו את המשקה האחרון שלהם", אמר, כשלהערכתו במקום היו עוד לפחות 100 בני אדם כשהיריות החלו. הוא עצמו זחל לעבר עמדת הדיג'יי, וסיפר כי מאבטח במקום הפיל מחיצה שהפרידה בין אזור הבילוי לאזור לעובדים בלבד, כך שמבלים יוכלו לברוח דרך היציאה האחורית.
"זה היה פשוט מזעזע", סיפר כריסטופר הנסן שהיה בתוך המועדון. הנסן סיפר לרשת CNN כי שמע יריות ברצף, "אחת אחרי השניה. יכול להיות שזה נמשך במשך שיר שלם. זה היה פשוט בום, בום, בום". בעמוד הפייסבוק הרשמי של המועדון קראו לכל השוהים בו "לצאת מהמועדון ולהמשיך לרוץ".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם בצאת השבת הודעת תנחומים: "בשם ממשלת ישראל ואזרחי ישראל, אני שולח את תנחומינו הכנים לעם האמריקני, בעקבות המתקפה הנפשעת אמש על קהילת הלהט"ב באורלנדו. ישראל ניצבת כתף אל כתף לצדה של ארצות הברית בשעה טרגית זו. אנו משתתפים בצערן של משפחות הקורבנות ושולחים איחולי החלמה שלמה ומהירה לפצועים".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.