טבע תדחה ל-2019 את פיטוריהם של כ-140 מעובדי מפעל הטבליות בירושלים

טבע :"הפרסומים על כך שלא נפטר כלל עובדים עד לסוף 2019 אינם נכונים"

טבע תדחה ל-2019 את פיטוריהם של כ-140 מעובדי מפעל הטבליות בירושלים, אשר פיטוריהם תוכננו ל-2018. מדובר בדחיית פיטוריהם של כ-40% מתוך 340 העובדים שהיו מיועדים לפיטורים בסבב הנוכחי. בעקבות זאת תופסק השביתה במפעל הטבליות החל ממחר (ב').

200 עובדים שהיו צפויים לעזוב כבר ב-2018, מיועדים כעת על-פי התוכנית החדשה להישאר במשרתם עד 2019 ולעזוב עם שאר עובדי המפעל עם סגירתו ב-2019.

החברה מסרה כי "טבע מנהלת הליך היוועצות אינטנסיבי עם וועד העובדים וההסתדרויות וקרובה לגיבוש הסכמות באשר למספר העובדים באתר טבע בירושלים אשר יידרשו לסיים את עבודתם עוד ברבעון הראשון של שנת 2018, וכן לאופן סגירת האתר בסוף שנת 2019, כפי שתוקשר.
"אנו מברכים על חזרתם לעבודה מחר של כל עובדי אתר הטבליות בירושלים. טבע מחוייבת לניהול הליך הוגן ומכבד, וכן לסיוע בהכשרה ובאיתור הזדמנויות תעסוקתיות חלופיות לעובדים שמשרתם תתייתר".

עוד הוסיפו מטבע :לרקע נציין כי הפרסומים על כך שלא נפטר כלל עובדים עד לסוף 2019 אינם נכונים… וכי בזכות מאמצים רבים שהושקעו וכן התחשבות בעובדים, הצלחנו למצוא תעסוקה ליותר עובדים, כך שהגל הראשון של הפיטורים יצטמק מעט (בכשליש)"

שר העבודה והרווחה חיים כץ על החלטת טבע שלא לסגור את מפעל טבע טבליות בירושלים:

"אני מברך על ההחלטה שלא לסגור את מפעל טבע טבליות בירושלים. זה הדבר הנכון כלכלית ומוסרית. אי אפשר לקבל מצב שבו סוגרים מפעל לאומי עם רווח של 27% ופוגעים במאות משפחות ישראליות בלי סיבה. ישר כח להסתדרות הלאומית על עמידתה האיתנה״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.