טבריה: הקולנוע נהרס לקראת הפיכתו לישיבת קרלין

כפי ש'אקטואליק' חשף לפני למעלה משנה: שלשום נהרס קולנוע "חן" בטבריה, ובמקומו תוקם ישיבה חרדית של חסידות קרלין. ה"גשש" גברי בנאי: "עצוב מהתחרדות העיר"

כפי שחשפנו לפני שנה וארבעה חודשים, על רכישת קולנוע "חן" בשכונה ד' בטבריה בידי חסידות קרלין, השבוע אכן נהרס הקולנוע ובמקומו יוקמו בית מדרש וישיבה של חסידות קרלין.

הקולנוע נפתח ב־1963 ונסגר לפני כ־15 שנה. בין השאר הוצגו בו הופעות של שלישיית "הגשש החיוור" שהציגו שם את המערכון הידוע "הקפיטריה בטבריה". בעקבות זאת תושבים רבים החרימו את ה"גששים" בטענה שהוצגו במערכון כטיפשים וחלמאים. בסופו של דבר ראש העיר דאז, יגאל ביבי, ארגן סולחה שבמהלכה קיבלה השלישייה את מפתח העיר ונמנעה מאז להציג את המערכון בהופעות בטבריה, כך פרסם הבוקר 'ידיעות אחרונות'.

הידיעה המקורית ב'אקטואליק'

ה"גשש" גברי בנאי הגיב על כך שהקולנוע יהפוך לישיבה. "זהו עולם הולך ונעלם", אמר, "בתי הקולנוע נסגרים גם בירושלים ובתל־אביב. הרבה דברים השתנו, ואני עצוב, מאוד עצוב, מההתחרדות הזאת אבל אין מה לעשות".

בעיתון ציינו כי מאז ימי הגשש זרמו הרבה מים לכנרת, ובשנים האחרונות הפכה טבריה לאחת הערים המבוקשות ביותר בקרב הזוגות הצעירים החרדים, בין היתר בגלל מחירי הדירות הנמוכים יחסית. חסידות קרלין בעיר מונה כ־150 משפחות, ומאות משפחות נוספות עומדות להצטרף אליהן ולהתיישב באחת השכונות החרדיות שנמצאות בבנייה.

תושבים חילונים, מצידם, צוטטו בעיתון לא מרוצים מהשינוי שעובר על העיר. אחד מתושביה הוותיקים של שכונה ד' אמר אתמול על הקמת הישיבה: "זה מציק ומאבד מצביון המקום וכמובן מבריח תושבים. יש בולטות של החרדים ואחיזה מדאיגה בעיר, אבל אין מה לעשות נגד זה. מותו של קולנוע חן הוא מותה של תקופה וחתיכת היסטוריה".

דובר עיריית טבריה, אילן אוחנה: "מדובר במבנה שהיה בבעלות פרטית. ראש העיר הנכנס הוא ראש העיר של כולם, והחרדים המהווים 22 אחוז מכלל התושבים הם חלק מאיתנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.