נס: גשם פתאומי מילא את האוצרות

בארגון "טהרת הבית", הפועל בכל ימות השנה להגברת והרחבת גבולות הקדושה, מסכמים בסיפוק חורף מלא וגדוש בפעילות. מקוואות רבים ברחבי הארץ נחנכו או שופצו, לרווחת הציבור. ששה מהם, נחנכו רק בתל אביב רבתי, במספר שכונות בעיר.

החורף שהיה שחון יחסית לדאבוננו, גרם לחשש רב באשר לכשרותם של המקוואות. כך למשל אירע בטבריה, שם נבנה מקווה החדש ברוב פאר והדר, אך ה'אוצרות' לא התמלאו והתושבים המתינו זמן רב. מאידך, במקוה שנחנך ב'עובדה' שבדרום, נחסך השנה הצורך בייבוא גושי שלג מהחרמון, כאשר גשם פתאומי שירד בדרום מילא את האוצרות כנדרש.

ארגון "טהרת הבית" הוקם בשנת תשס"ח, מתוך מצוקה אמיתית של מחסור חמור במקוואות ביישובים קטנים ואף בערים גדולות ברחבי הארץ, בעיקר מפאת מחסור בתקציב. במקומות רבים לא היה מקווה כלל, ובמקומות אחרים היה המקווה מוזנח, או שהיה קיים במקום רק שלד לאחר שהבנייה הופסקה בעיצומה בשל חוסר מקורות מימון.

ארגון "טהרת הבית" נטל על עצמו את העול הכבד לדאוג למקווה טהרה פעיל ומפואר כראוי, למען הרחבת גבולות הקדושה בעם ישראל. הארגון פועל להשגת מימון ולבנייה ושיפוץ של המקוואות, בכל מקום בו לא קיימים מכרזי מדינה והתושבים לא מוצאים מקורות מימון לשיפוץ המקווה.

בנשיאות הארגון עומד הגאון רבי בן ציון מוצפי שליט"א ראש ישיבת בני ציון. מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א מכל החוגים והעדות, מלווים את פעילות הארגון בברכה, בהכוונה, בעצה ותושיה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.