טוב ליהודים – עידן חדש בגרמניה

"היהודים וישראל חשובים לו": בקהילה היהודית בברלין מרוצים ממינוי שר החוץ החדש

בקהילה היהודית בברלין קיבלו בשמחה את מינויו של שר החוץ הגרמני החדש, הייקו מאס – שאמר בנאום הבכורה שלו: "נכנסתי לפוליטיקה – בגלל אושוויץ" * שר החוץ החדש הינו ידיד אישי של רב הקהילה היהודית בברלין, הגאון רבי יהודה טייכטל שליט"א: "בחנוכה האחרון הוא ביקש מעצמו להשתתף במסיבת החנוכה שלנו. בואו, ימים ספורים לאחר הפגנות סוערות נגד ישראל, היה מסר ברור וחד משמעי מצדו בתמיכה האיתנה בישראל ובעם היהודי"

בקהילה היהודית בברלין קיבלו בשמחה את מינויו של שר החוץ הגרמני החדש, הייקו מאס. "הוא יהיה טוב ליהודים, הוא יהיה טוב לישראל", בטוחים בקהילה, "היהודים וישראל חשובים לו".

בימים האחרונים הורכבה הממשלה בגרמניה ועמה הפתעה מרעננת: שר החוץ מאס, שהפתיע בנאומו את יהודי המדינה, אבל לא רק.

בנאום הבכורה הרשמי שנשא עם כניסתו לתפקיד הבכיר, הודיע מאס שהוא מתכוון לנסוע לארץ ישראל בקרוב.

"בשבילי ההיסטוריה הגרמנית-ישראלית היא לא רק אחריות היסטורית, אלא עבורי אישית גם מוטיבציה עמוקה לפעולות הפוליטיות שלי", אמר שר החוץ החדש והדהים במשפט הבא: "נכנסתי לפוליטיקה – בגלל אושוויץ".

במהלך דבריו של שר החוץ הגרמני החדש, הוא דיבר על החשיבות הרבה שהוא רואה בחיזוק הקשר עם ישראל.
שר החוץ החדש הינו ידיד אישי של רב הקהילה היהודית בברלין, הגאון רבי יהודה טייכטל שליט"א.

"מלבד הקשר הרציף עמו, בחנוכה האחרון הוא ביקש מעצמו להשתתף במסיבת החנוכה שלנו", סיפר הרב טייכטל, "זאת בהמשך להשתתפות שלו באירועי חנוכה שנה קודם לכן".

הרב טייכטל מציין כי "בואו לאירועי חנוכה השנה, ימים ספורים לאחר הפגנות סוערות נגד ישראל, היו מסר ברור מצדו בתמיכה האיתנה בישראל ובעם היהודי. הוא הוכיח ומוכיח שחשובים לו החיים היהודיים בגרמניה והקשר עם ישראל".

כעדות לקח, מוסיף הרב טייכטל כי "שר החוץ רצה באחרונה לקדם חוק שהרשת החברתית פייסבוק אחראית לכל פרסום של שנאה נגד ישראל. קידום החוק הזה מהווה עדות נוספת לכנות דבריו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.