טרור באיסטנבול: 10 הרוגים

פיצוץ עז נשמע הבוקר (שלישי) בכיכר מרכזית איסטנבול – בסוכנות הידיעות הטורקית Dogan דווח כי לפחות 10 הרוגים ו-15 פצועים בפיגוע. { צפו בתיעוד}

 פיגוע בלב איסטנבול: פיצוץ עז נשמע הבוקר (שלישי) בכיכר מרכזית איסטנבול – בסוכנות הידיעות הטורקית Dogan דווח כי לפחות 10 הרוגים ו-15 פצועים בפיגוע.

מחבל מתאבד שמזוהה  ככל הנראה או עם דאע"ש או עם המחתרת הכורדית פוצץ את עצמו בזירה: שירותי המודיעין הזהירו בחודש שעבר כי שישה מחבלים מתאבדים הפועלים בשירות דאע"ש נכנסו באחרונה.

 צפו – באדיבות רשת

בין הנפגעים ישנם אזרחים טורקים, גרמנים ושוודים לצד אדם אחד לפחות ממזרח אסיה.

ברשת "אל ערבייה" דווח כי המשטרה המקומית סיכלה פיגוע התאבדות נוסף של מחבלת מתאבדת בלב איסטנבול. בכיר טורקי לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP: חושדים שיש מעורבות של גורמי טרור.

כלי תקשורת בטורקיה טענו כי בין הנפגעים ישנם מספר תיירים גרמנים. עד ראייה באיסטנבול בשם קורוגלו אמר: "אי אפשר להבין מי חי ומי מת, הבניינים מסביב רעדו מעצמת הפיצוץ".

עדי ראייה סיפרו כי מדובר בפצצה, שהוטמנה בגינה של מסגד סולטן אחמט הסמוך ל"מסגד הכחול". זהו מסגד שנחשב לסמל המזוהה ביותר עם איסטנבול. עם זאת, כלי תקשורת אחרים טוענים כי היעד לפיצוץ היה מכונית משטרה.

"הפיצוץ היה מאוד חזק, רעדנו בגללו, רצנו החוצה וראינו חלקי גופות" – אמרה אישה שעובדת בחנות מזכרות סמוכה לכתב רויטרס. המשטרה המקומית סגרה את הכיכר לתנועה לאחר הפיצוצים וגם את תחנות הרכבת, לפי עדי ראייה ששוחחו עם סוכנות הידיעות רויטרס. כוחות רפואה וביטחון רבים הוזעקו לזירה, על מנת לטפל בפצועים ולמנוע נפגעים נוספים.
עבדול אחאד, כתב הגרדיאן באיסטנבול, דיווח מהשטח: "ראיתי שישה אמבולנסים חוצים את גשר גלטה מיד אחרי הפיצוץ, הרכבות במקום הפסיקו לפעול אך החנויות בבזאר עדיין פתוחות". הכתב הוסיף כי לאחר הפיצוץ "יש פחות אנשים ברחוב מבדרך כלל, מעט מאוד תיירים. בשמיים מרחפים מסוקים מעל אזור סולטן אהמט".

שוטר שהרחיק אזרחים מהזירה אמר: "אנחנו נוקטים צעדי מניעה מחשש לפיצוץ שני". בשלב זה טרם ידוע האם ארגון כלשהו אחראי לפיצוץ, אך לאחרונה ניסה ארגון דאע"ש לתקוף את טורקיה – וגם המחתרת הכורדית ביצעה לאחרונה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.