טור דעה כואב: דתי לאומי?? או דתי לעומי!! איך קם הגולם על יוצרו ומסר ישיר לנפתלי בנט

בס"ד
דתי לאומי? דתי לעומי!

שמות רבות נתנו לתזה הזאת שבין לפיד לבנט, שמות רבים שכולם מגיעים משורש אחד מכאב, מזעזוע, מתדהמה, אחרון הסנגורים שעוד היה קיים שהאמין בכוחו ובדברים היפים שעשה הציבור הדתי לאומי נסתתם השתתק באחת נאלם דומיה חפר את ראשו בבושה.

יאמר ברורות אין כאן שום פלא, רומסי דיני התורה שבכל הדורות הינם ראשי הציונות הדתית אין מקום לתמיהה שתלמידיהם רומסים את התורה עצמה.

מי שהאמין במושג הזה 'דתי לאומי' קיבל זאת עכשיו כ'דתי לעומי', לא היה מאז קום המדינה הציונית בארץ ישראל קבוצה וחיבור לעומתי כזה נגד החרדים, לא נולד עדיין ההמן שהצליח להגיע במודרניזציה של מדינת ישראל לאותו שפל של פריצי אירופה בתקופתיהם האפילות.

היה גם היה, היו מרשיעים היו טפילים שהציקו במשך הזמן אך דומה שלסוג נכות כזו עדיין גם מייצרי השיטה עדיין לא הגיעו, הגולם קם על יוצרו.

ואתה מר בנט, אליך אני פונה, תשמע טוב טוב, היהדות זוכרת! זוכרת את עמלק בכל רגע, וזוכרת גם את גרורותיו שבמשך השורות, אתה 'נפתלי בנט' תיזכר לדראון עולם, תצטרף לרשימה הארוכה של רודפי התורה, לא שמילים אלו מפריעות לך, אבל כאיש קרירה כאדם שמנסה לכבוש פסגות, דע שהגעת לאן שאחרים לא חלמו בכלל להגיע, כבשת הגעת לפסגה הנפת את הדגל הרמת ידים בתנועות ניצחון, אבל….
מצאת הר ריק, שומם, הגעת לשום מקום, אין מי שמתכוון להתעמת איתך, אין מי שירד לשפלות שלך, במקום הזה אותו כבשת נעשה רק דבר אחד, שם קברו את מייסדי היהדות הנאורה אותה אתה מיצג ובהצלחה, שם קברו את מצוות ישוב הארץ החדשה שמכרתם אתם עם בתיכם על מטלטלכם בשביל להכות בחרדים, שם קברו את חינוך הנוער שלכם שהולך ונושר-כי אם העץ חלש כל כך איך זה שהעלים לא יפלו, שם קברתם את השיטה שלכם, שיטת הדתי לאומי מתה, אחים אנחנו, עם אחד, אבל -משהו חדש מתחיל!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.