טיבי וזוהר התעמתו בווטסאפ: "בסוף יהיה רוה"מ ערבי"

הסרטון של נתניהו שעורר סערה, הביא את צוות חדשות 2 לכנס שני ח"כים מקצוות הקשת הפוליטית – מיקי זוהר מהליכוד ואחמד טיבי מהרשימה המשותפת –שהתווכחו בדיון סוער בווטסאפ על טענתו של נתניהו לפיה הפלסטינים רוצים "טיהור אתני". צפו

הסרטון של נתניהו שעורר סערה, הביא את צוות חדשות 2 לכנס שני ח"כים מקצוות הקשת הפוליטית – מיקי זוהר מהליכוד ואחמד טיבי מהרשימה המשותפת  –שהתווכחו בדיון סוער בווטסאפ  על טענתו של נתניהו לפיה הפלסטינים רוצים "טיהור אתני".

 צפו בעימות – באדיבות רשת

זוהר טען כי אין כיבוש ואמר כי לפלסטינים לא תהיה מדינה – מנגד, טיבי הזהיר כי במדינה דו-לאומית הוא יעמוד בראשות הממשלה במקום נתניהו.

 

תחילת השיחה בווטסאפ החלה כאשר זוהר  טען כי "נתניהו אמר את האמת בדיוק כפי שהמציאות הפשוטה מראה לכולנו. אין אפשרות לאף גורם בעולם למנוע מיהודי לבנות בארצו". טיבי השיב לו: "העולם פועל על פי חוק בינלאומי שבו כלל אחד פשוט: כיבוש אסור על פי הדיון הבינלאומי ואכלוס מתנחלים בשטח הכבוש נחשב לפשע מלחמה על פי אותו חוק".

 

"מתנחלים ישראלים אינם יוצאים מן הכלל הזה. העולם פועל כדי להשיג הסדר מדיני המבוסס על עקרון שתי המדינות: פלסטין וישראל בגבול 67. ויוצא מכך כי יש לפנות את המתנחלים, לא בגלל שהם יהודים אלא בגלל שהם כובשים. הבנת את זה מיקי?", אמר טיבי ונזף בזוהר שהקליד הודעה ארוכה וכתב: "אם אמשיך להמשיך כל כך הרבה זמן לכל תשובה יהיה עוד טיהור אתני בינתיים, או לחילופין עוד סרטון של ביבי".

 

 

 

זוהר השיב לו: "אין לי מושג על איזה כיבוש אתה מדבר. עם אינו יכול להיות כובש בארצו. לצערנו אתה נשען על הסכם גרוע שנעשה על ידי ממשלת ישראל גרועה, אך הבסיס שלך לא יציב, הוא בעצם לא קיים. חוק בינלאומי אינו יכול להגביל מדינה לבנות בשטחה גם אם הם ממש רוצים לקבוע לנו עובדות לא נכונות כמו קיומו של עם פלסטיני וזכותו למדינה".

 

טיבי שאל את זוהר: "אז אתה טוען שאין עם פלסטיני? הפלסטינים הם עב"מים?" וזוהר ענה לו: "הם תושבי הארץ". בתגובה לדברים טיבי ענה: "באירופה גם טענו כך נגד יהודים. אומר זאת כך, הפלסטינים הם עם שקם וממשיך לקום נגד הכיבוש והכובשים. הזכות לחירות היא לא נחלתו של צד אחד – חירום לעם הפלסטיני היא צו השעה".

 

זוהר לא נשאר חייב: "אחמד אתה נסחף. בשונה ממה שהיה באירופה אנחנו לא רודפים אף אחד ולא שואפים להכחיד אף אחד. הרצון היחידי שלנו הוא לחיות בשקט בשלווה יחד איתכם. כל מה שצריך הוא שיחול שינה בגישה שלכם. לצערי אני לא ממש אופטימי בזמן הקרוב, בטח לאור ההנהגה הגרועה של אבו מאזן ושלטון הטרור החמאסי".

 

 

 

זוהר משיב

"להקים לפלסטינים מדינה? לא יקרה"

 

דבריו של זוהר עוררו את זעמו של טיבי: "לחיות בשקט בשיטת הסוס ורוכבו? לעולם לא. הכיבוש הישראלי הוא לא היחיד בהיסטוריה אבל הוא הארוך ביותר בהיסטוריה המודרנית והוא חייב להסתיים. זאת ההתפתחות הטבעית של כיבוש כזה, אחרת נמשיך לדשדש בבוץ של מרחץ דמים ועתיד קודר לשנינו ואני רוצה הסדר מדיני של שתי מדינות בגבולות 67, פלסטין וישראל".

 

"ודבר נוסף שהיה בסרטון התמוה: ההשוואה של נתניהו בין הציבור הערבי בישראל לבין המתנחלים היא השוואה מרושעת – להשוות אזרחים שלווים, ילידי הארץ, בעלי המקום עם שודדי קרקע שהשתלטו על אדמת עם אחר בכוח הזרוע שלפי החוק הבינלאומי הם נחשבים לפושעי מלחמה? את אדמתו של מי כבשו הערבים הפלסטינים בישראל?", אמר.

 

"את מי גירשו? אנחנו קורבנות של נישול וגירוש ואנחנו שורפים משפחות ואין לנו תג מחיר בחסות הכיבוש – רק עברו חודשיים מאז 'סרטון האהבה' האחרון של נתניהו על הערבים ובישראל ובום… ההשוואה למתנחלי יצהר, שילה ולשודדי הקרקעות… נורא ומקומם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.