טיבי: למנוע את כניסת הניאו-נאצי טראמפ לכנסת

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לפגוש את המתמודד במירוץ הרפובליקני דונלד טראמפ האמור לבקר בקרוב בישראל. חברי כנסת רבים חתמו בדרישה שלא לאפשר לו לבקר בכנסת, ואחמד טיבי אף קרא לו "ניאו נאצי".

לאחר התבטאויותיו השנויות במחלוקת של דונלד טראמפ, ולאור העובדה כי המתמודד על תפקיד נציג המפלגה הרפובליקנית למירוץ לנשיאות ארצות הברית צפוי להגיע לביקור בישראל, החלו מספר חברי כנסת להחתים עצומה נגד כניסתו למשכן הכנסת עד שיחזור בו מהתבטאויותיו נגד המוסלמים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אף צפוי לפגוש את המועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית, דונלד טראמפ, ב-28 בדצמבר בישראל. יודגש כי הפגישה בין השניים נקבעה לפני שבועיים במסגרת מדיניותו של נתניהו להיפגש עם כל מועמד שיבקש זאת. גורמים בסביבתו הבהירו כי "נתניהו לא מסכים עם כל אמירה של כל מועמד".

הביקור עורר סערה בכנסת, וח"כ מיכל רוזין (מרצ) אף החלה להחתים את חברי הכנסת על עצומה עם דרישה מנתניהו לבטל את הפגישה המתוכננת ולגנות בפומבי את אמירותיו של טראמפ. "בעוד ברחבי העולם מנהיגים מגנים את דבריו הגזעניים והמקוממים של המועמד הרפובליקני לנשיאות, נתניהו מעניק לו חיבוק חם", אמרה רוזין.

מכתב נגד טרמפ

היא הוסיפה וטענה כי "פגישתם בסוף החודש נותנת גיבוי לאמירותיו הגזעניות, ובכך ביזוי אופייה הדמוקרטי של מדינת ישראל וכן פגיעה באזרחיה המוסלמים". ח"כ עומר בר לב (המחנה הציוני) צייץ בטוויטר כי "ככל שזה תלוי בי, דולנד טראמפ הגזען לא אמור להיות רצוי בכנסת".

חבר הכנסת אחמד טיבי צייץ בטוויטר: ביקשתי מיור הכנסת למנוע את כניסת הניאונצי טראמפ לכנסת, ׳עד שנבין ממש מה הסכנה של כל הטראמפים׳ למרות שהדברים שאמר לא זרים לאחדים כאן בכנסת.

כזכור, בעקבות הטבח בסן ברנרדינו התבטא המתמודד הרפובליקיני השנוי במחלוקת, דולנד טראמפ, כי הוא מחוייב למניעה מוחלטת של כניסת מוסלמים לארצות הברית, שלדבריו לחלקים גדולים מהקהילה המוסלמית "שנאה עצומה כלפי אמריקנים".

"ברור לכל שהשנאה היא מעבר לתפיסתנו. מהיכן ומדוע היא נובעת זה דבר שעלינו להבין – אבל עד שנעשה זאת, איננו יכולים להרשות לארצנו להיות קורבן של אנשים שמאמינים רק בג'יהאד", הסביר טראמפ את עמדתו. "אם אזכה בבחירות, נהפוך את אמריקה לנפלאה שוב".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.