טיול לטנזניה

ככל שהעולם הופך יותר ויותר לכפר גלובלי, כך קל לנו יותר לגלות פינות קסם חדשות: אחרי שכבר חרשנו את לונדון, הכרנו כל פיצריה ברומא ואפילו בניו יורק קשה לנו להתרגש באמת, הגיע הזמן להתחבר לטבע כמו שהוא באמת – ולהגיע לטנזניה.

טנזניה

טנזניה היא מדינה גדולה במזרח אפריקה, לחופי האוקיינוס ההודי. חיים בה למעלה מ-50 מיליון בני אדם בשטח של כמעט מיליון קמ"ר (בערך פי 50 מישראל) והטיסה אליה מנתב"ג אורכת כ-5-6 שעות.
בירת טנזניה היא דודומה, העיר הגדולה והבולטת במדינה היא דאר א-סלאם (בית השלום), ההר הגבוה ביותר של אפריקה, הקילימינג'רו, שוכן בשטחה של טנזניה (חלק מהמורדות הצפוניים שלו שייכים לשכנה מצפון, קניה) ועוד חשוב לזכור שהאי הקסום זנזיבר שייך גם הוא למדינה ומהווה חלק בלתי נפרד מטיולים רבים לטנזניה.

אבל טיול לטנזניה הוא בעיקר מפגש עם הטבע – בשמורות הטבע רחבות הידיים ומרהיבות העין של המדינה.

שמורות הטבע הגדולות והמרשימות של טנזניה

טיול לטנזניה הוא כאמור בעיקר מפגש עם בעלי חיים שובי לב בסביבתם הטבעית וכפי שמן הראוי לחוות אותם.

שמורת הטבע הבולטת במדינה היא הסרנגטי המפורסמת ששטחה הוא בערך שני שליש משטחה של ישראל, ואשר מהווה בית חם למאות אלפי זברות, מיליון גנו (סוג של פר גדול ורב רושם), אינספור אנטילופות, נמרים, צ'יטות ועוד ועוד. עונת ההמלטות בסרנגטי מתרחשת בין פברואר לאפריל, והאנרגיות של היווצרות החיים הופכות את המקום לעוד יותר כדאי לטיול.

שמורות בולטות נוספות הן שמורת ימת מניירה, שמורת טרנגירי, שמורת נגורנונגורנו וימת אייסי, וכאמור גם האי זנזיבר מהווה מרכיב פופולרי בטיולים לטנזניה – באי ניתן הן ליהנות מנופש מפנק במיוחד, הן מצלילות שחושפות את העושר המרהיב שנמצא מתחת למים והן ממפגש בלתי אמצעי עם תושבי זנזיבר סיטי והעיר העתיקה סטון טאון.

מהו הזמן הטוב ביותר עבור טיול לטנזניה?

תמיד כדאי לצאת אל טיול לטנזניה.

הסיבה לכך שטיולים לטנזניה יוצאים בכל עונות השנה, כך שמבחינת מי שרוצה לפגוש את הטבע ישנה גמישות מרבית, היא שמדובר במדינה ענקית שכוללת כאמור שלל שמורות טבע גדולות ומרשימות.

ההבדלים הטופוגרפיים בין האזורים השונים יוצרים גם אקלים שונה, ובהתאם בכל נקודת זמן ניתן לתכנן טיול לטנזניה שלכל אורכו תוכלו ליהנות ממזג אוויר פשוט מושלם, ומאפס מגבלות על המפגש שלכם עם הטבע ועם בעלי החיים הקסומים. כך למשל ספטמבר עד נובמבר היא תקופה אידיאלית לבקר בקילימנג'רו, בין מרץ למאי שמורת הסרנגטי נמצאת בשיא פריחתה ואילו הקיץ הוא עונה מעולה לטייל בשמורת הטרנגירה.
בכל מקרה כדאי לזכור שגם בעונות הרטובות באפריקה הטמפרטורות יחסית גבוהות ונוחות, ושעקב השינויים האקלימיים הכלל עולמיים ייתכנו שינויים גם במזג האוויר בטנזניה – ובהתאם ההמלצה הטובה ביותר היא לצאת לטיולים בטנזניה אך ורק עם אנשי מקצוע שהתמחו במדינה יפהפייה זו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.