טיול מאורגן ללפלנד לשומרי מסורת – רימון טיולים מאורגנים

בס"ד
לפלנד היא ממש ארץ פלאות חורפית! אנו מזמינים אתכם למסע בארץ הפלאות המדהימה הזו. הצטרפו לטיול המותאם במיוחד בשבילכם תוך שמירה על השבת, מסעדות כשרות, מצרכים מותרים ושימוש בכלים חד פעמיים. הניסיון הרב שלנו, בן 8 השנים, מהווה עדות לידע הרב שצברנו בארגון טיולים למגזר הדתי ובהתאמתם לרצונות ולצרכים היחודיים.
נגיע ללפלנד הממוקמת בקצה הצפוני ביותר של יבשת אירופה בטיסת אל על. זהו מקום מדהים ביופיו בו תוכלו לבלות ולחוות חוויות שמעולם לא חוויתם כמו צפייה בזוהר הצפוני, גלישה במזחלות הרתומות לכלבים, צפייה במפלים קפואים, נסיעה הרפתקנית באופנועי שלג ייחודיים ועוד מגוון רחב של פעילויות והרפתקאות אותם לא תוכלו לחוות במקומות אחרים בעולם. כל זאת, תוך שמירה על ערכי היהדות והמסורת.
לפלנד מצויה בחלקה הצפוני של סקנדינביה ומתפרסת על פני פינלנד, שבדיה, נורבגיה ורוסיה – זהו אזור המצוי בתחום החוג הארקטי, בו יש חורף 200 יום בשנה וכמויות עצומות של שלג. הטבע מדהים ביופיו, נוף בראשית מצופה לבן, קסום, מסתורי ועוצר נשימה. לפלנד היא יעד חורף ראשון במעלה והרפתקה מרתקת הן למבוגרים והן לצעירים. אנו מציעים לכם טיול ללפלנד ברמה ובאיכות גבוהה במיוחד. הרפתקה שונה מכל מה שהכרתם עד כה! בטיול ללפלנד תבקרו באתרים מרתקים ותחוו חוויות יוצאות דופן וייחודית לחברת אופקים. כמו למשל: רכיבה בת 5 עד 6 שעות על אופנועי שלג – חוויה הייחודית רק לנו, רכיבה על מזחלת שלג הרתומה לאיילי הצפון או לכלבי האסקי סיבירי. האם תהיתם אי פעם מהן התחושות? ובכן, התחושות נהדרות! לא משנה אם אתם יוצאים למסלול קצר או לטיול של עשרות קילומטרים, המלווה בארוחות מסורתיות ומשקה חם, ספארי איילי הצפון או כלבי האסקי סיבירי ייתן לכם הזדמנות לספוג את התרבות המקומית (המשונה מעט…).
לא נוכל לוותר על ביקור ברובניימי – העיר המרכזית באזור ממנה יוצאים לכל הטיולים וההרפתקאות. 8 ק"מ צפונית לעיר מצוי כפרו של סנטה קלאוס וכמובן שנבקר גם בו ושם תוכלו לראות את הקו הלבן המסמן את החוג הארקטי. הרפתקה נהדרת צפויה לנו בשייט בשוברת השלג הגדולה ביותר בעולם ובצפייה בשבירת הקרחונים. זהו שייט מרהיב ביופיו במפרץ בוטניה הקפוא. בשלב מסוים בשייט נדומם מנועים ונוכל לרדת ושלחות במים הקפואים… לא צריך לדאוג – השחייה היא עם חליפות מיוחדות!
את יום השבת, לאחר תפילת שחרית וקידוש, נבלה במוזיאון הארקטיקום, אליו נגיע רגלית. המוזיאון ממוקם על גדות הנהר והוא אחד מאתרי התרבות המפורסמים של רובניימי ובנוסף הוא אחד מיעדי התיירות הפופולאריים של פינלנד כולה. המוזיאון סוקר את התרבות הפינית בלפלנד ובאזור הארקטי, ויש בו מידע רב וחשוב על אורח החיים של המקומיים, הפולקלור, המסורות מהתקופה הפרה היסטורית ועד ימינו אלה. בהמשך, אולי נזכה אפילו לחזות בזוהר הצפוני – תופעת טבע מיוחדת במינה. בנוסף לכל זאת ובבלעדיות לחברת אופקים יתקיימו בבית המלון שני ערבי ריקודים עם תזמורת חיה ללא תשלום, ערב סגור במועדון הלילה (דיסקוטק) כולל משקה ראשון לקבוצות אופקים והקרנת סרט באורך מלא באולם הלובי. כמו כן, יתקיים מופע של קפיצות סקי על ידי הנבחרת המקומית וכל זאת – בלעדי לאופקים!
את הטיול שלנו מלווים מדריכים מיומנים, בעלי השכלה אקדמית, שומרי מצוות ומנוסים מאד בהדרכת טיולים בכלל ובהדרכת טיול בכלל ובלפלנד בפרט. בזכות מדריכי הטיול תוכלו לקבל רקע ומידע רב על המקום ועל החוויות השונות שתחוו כמו גם למצוא אוזן קשבת לכל הבעיות שעלולות לצוץ במהלך הטיול.

טיול מתנהל באווירה ובהווי המתאים לאופי ולאמונת המטיילים וכולל תפילות, דברי תורה וכמובן שמירה על השבת ועל אווירת השבת. גם כשתהיו רחוק מהבית, עדיין תוכלו ליהנות מאוכל איכותי וכשר כמובן, מטיולים רגליים במהלך השבת, מערב שבת מלווה בזמירות ובקבלת שבת כהלכתה. לאורך הטיול כולו יתקיימו ארוחות ערב מלאות בסגנון בופה.

אין ספק שטיול זה ייחודי ומיוחד במינו והולם הן את המסורת והערכים והן את אווירתו ההרפתקנית. שיטוט ביער, שייט בשוברת קרח, נסיעה במזחלות שלג רתומות לכלבי האסקי, נסיעה באופנועי שלג וביקור במוזיאונים יחודיים הם רק חלק מההרפתקאות הצפויות לכם. טיול מותאם לכם וללא הטרחה שבארגון ובתכנון הוא בדיוק מה שאתם מחפשים! הצטרפו אלינו!

למידע נוסף טיול מאורגן ללפלנד לשומרי מסורת באתר רימון טיולים מאורגנים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.